Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bakan Ersoy Türkiye'ye saat başı gelen turist sayısını açıkladı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy 2022 turizm sezonuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Bakan Ersoy Türkiye'ye saat başı gelen turist sayısını açıkladı
29 Haziran 2022 - 06:40
Reklam
Türkiye'ye 26 Haziran Pazar günü tek günde 220 bin turist girişi olduğunu ve bu sayının her gün artarak devam ettiğini kaydeden Bakan Ersoy yaşadığımız coğrafyada krizlerin eksik olmadığını bunlara karşı sektörü bağışıklı hale getirmek için adımlar attıklarını söyledi.

Türkiye'de turizm için deniz, kum, güneş, kültür, gastronomi, doğa, tarih ve her şeyin olduğunu belirten bakan Ersoy doğru planlama, tanıtım ve stratejiyle yeni yol haritasını çizdiklerini söyledi. Önce Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı'nı (TGA) kurduklarını kaydeden Bakan Ersoy şöyle devam etti:


''Daha önce kamu eliyle tanıtım yapılıyordu. Şimdi bağımsız yönetimi olan ve ağırlıklı olarak özel sektör tarafından seçilmiş üyelerden oluşan yönetim kurulu ajansın bütçesini yönetiyor. Hangi ülkelere, ne yoğunlukta ve tanıtıma ne kadar harcama yapılacağına karar veriyor. Tanıtım faaliyetlerinde de daha esnek ve proaktif hareket ediliyor. Sadece TV reklamlarıyla yani offline medya ile değil, dijital ve sosyal medyayla da yoğun çalışılıyor. Tanıtımda PR faaliyetlerinin ağırlığını önemli ölçüde artırdık, daha da arttıracağız.''

Türkiye'nin gerek havalimanı gerekse limanlar ve yollar açısından altyapı eksikliğinin kalmadığını, Galataport ile dünyanın dev cruise gemilerinin ağırlanabildiğini, dünyanın 330 şehrine uçuş yapan Türk Hava Yolları gibi bir markanın olduğunu ve uçuş yapılan her noktanın artık hedef destinasyon olduğunu belirten Bakan Ersoy şu anda Türkiye'ye saat başı 10 bin turistin geldiğini söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum