Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Yıkımı muammaya dönen otel binası hakkında karar verildi!

Kocaeli Valiliği Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’ne kentsel dönüşüm kapsamında yıkılması için hazırlanan rapora, H.Y. isimli hissedar tarafından yapılan itirazı değerlendiren Sakarya Valiliği Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü kararını verdi.

  • Reklam
Yıkımı muammaya dönen otel binası hakkında karar verildi!
27 Şubat 2022 - 16:29
Reklam
Kocaeli Valiliği Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’ne kentsel dönüşüm kapsamında yıkılması için hazırlanan rapora, H.Y. isimli hissedar tarafından yapılan itirazı değerlendiren Sakarya Valiliği Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’nün incelemesi sonucunda,  kentsel dönüşüm kanunu kapsamında hazırlanan raporun usulüne uygun hazırlandığı ve binanın riskli yapı kategorisinde olduğunu onaylanırken yapılan itirazı da reddederek, dosyayı Kocaeli Valiliği Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’ne iade etti.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün binanın yıkılması için Gölcük Belediyesi'ne yazı yazması ve belediyenin yıkım kararını hissedarlara tebliğ etmesi beklenirken hissedarların, yıkım kararına idare mahkemesinde dava açma hakkının bulunduğu bildirildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum