Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Çinli grup Türkiye'de yeni oteller açacak! İşte hedefteki bölgeler

Doğudaki Tanıtım Elçilerimiz: Çin’deki Türkler programında konuşan Sanya Conrad Hilton Double Tree Otellerinin Müdürü Fuat Köroğlu, Wanda Grubu’nun Türkiye’de yeni otel arayışında olduğunu belirtti.

  • Reklam
Çinli grup Türkiye'de yeni oteller açacak! İşte hedefteki bölgeler
07 Kasım 2021 - 07:40
Reklam
Kerem Köfteoğlu’nun sunduğu Doğudaki Tanıtım Elçilerimiz: Çin’deki Türkler programına konuk olarak katılan, Wanda Group bünyesindeki Sanya Conrad Hilton ve Double Tree Otellerinin Müdürü Fuat Köroğlu, Çinli otel grubun Türkiye’de yeni otel yatırımlarına açık olduğunu söyledi.

Wanda Grubunun devasa kompleks binalar inşa edip, geliştirdiği arazilerle şehirleri canlandırdığını, ayrıca  sinema ve eğlence alanında da yatırımları olduğunu belirterekn Çinli turistin Kapadokya’ya ilgisine vurgu yapan Köroğlu yaptığı açıklamada ''Burada Çinli bir markanın otel açması fena mı olur? Bence bu durumu ya bizim grup ya da başka Çinli yatırımcılar değerlendirmek isteyeceklerdir. Çünkü Çinli turist tanıdığı, bildiği deneyimlediği markaları tercih eder.'' ifadelerini kullandı.


Çinli Wanda Grubunun 1996 yılında lüks otelcilik işine de girdiğini beliretrek günümüzde şirket bünyesinde yedi otel markası bulunduğunu kaydeden Köroğlu bu markalardan Vista’nın yurtdışındaki ilk otelini de İstanbul’da hizmete açtığını belirterek şöyle devam etti:


''Kısa süre önce İstanbul’daydım mal sahibi Mar Yapı yönetimiyle görüştüm bu ortaklıktan gayet memnunlar. Hatta önümüzdeki yıl Vista İstanbul’un içine son derece iddialı Zen adıyla bir Çin lokantası da açmayı da planlıyorlar. Wanda yönetimi Türkiye’de yeni oteller açma işine sıcak bakıyor. Bayramlarda bir Çinli ortalama 2-3 seyahat gerçekleştiriyor. Bu da 2 milyarı aşkın bir seyahat ekonomisi yaratıyor. Müdürlük yaptığım Sanya, Çin’in en turistik mekanlarından biri. Burası 12 ay Çinli turistlerle dolu. Çin’in diğer turistik merkezlerinde de durum farklı değil. Türkiye’ye baktığımızda, iç turizmin üç aylık bir döneme sıkıştığını görüyoruz. Oysa Çin yönetimi tatili yılın bütününe yayıp, okul tatillerini de buna göre ayarlıyor. Türkiye’de de benzer ayarlamaların yapılması gerekiyor. Ayrıca yerli turistin önüne deniz-kum-güneş üçlemesinin dışında turizmin diğer çeşitlerini koyup farklı seçenekler sunmakta da yarar var. Fiyatların da yerli-yabancı olmadan aynı verilmesi halinde Türkiye’de de iç turizmin gelişeceğine inanıyorum.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum