• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Yurt dışı turlarına akın ettiler! Otel ve uçak bileti aramaları 10 kat arttı

O ülkenin vatandaşları karantinanın kaldırılmasıyla birlikte adeta yurt dışına akın etmeye başladı.

  • Reklam
Yurt dışı turlarına akın ettiler! Otel ve uçak bileti aramaları 10 kat arttı
27 Aralık 2022 - 21:13
Reklam
Reklam
Reklam
Karantian ile ilgili kısıtlamaların kaldırıldığına ilişkin bildiri duyurulduktan sonraki yarım saat içinde Ctrip platformunda denizaşırı popüler destinasyonlar için yapılan aramalar önceki yıla göre 10 kat arttı ve hem giden uçak bileti hem de denizaşırı otel aramaları üç yılın zirvesine ulaştı.

Çin Devlet Konseyi’ne bağlı Koronavirüs Ortak Önleme ve Kontrol Mekanizması tarafından yayımlanan bir bildiride, 8 Ocak 2023’ten itibaren uluslararası varışlar için karantina gerekliliğinin kaldırıldığı kaydedilirken son duyurunun seyahat talebi üzerindeki etkisi hızla görüldü. Salgın öncesinde popüler olan birçok destinasyon için arama verileri, 2023 Bahar Bayramı sırasında önemli ölçüde artmaya başlarken Ctrip verilerine göre Çin’in Makao ve Hong Kong bölgeleri, Japonya, Tayland, Güney Kore, ABD, Singapur, Malezya, Avustralya ve İngiltere arama hacmi en hızlı artan ilk 10 destinasyon durumunda.


Çinli turistlerin yokluğu, Asya turizm fiyatlarının bir ölçüde yükselmesini zorlaştırırken uygun politikalar ve makul fiyatlar sayesinde Çinli turistlerin ilk odak noktasının bu bölge olacağı belirtiliyor.

Çin Turizm Akademisi tarafından açıklanan verilere göre, 2020’den 2022’ye kadar Çin vatandaşlarının yurt dışına seyahat sayısı 400 milyon azalırken yurt dışına seyahatlerin yakın zamanda artması bekleniyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum