Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bakan Ersoy: ''100 milyon turist, 120 milyar dolar gelir seviyesine gelmemiz lazım''

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 24 TV'de gündeme ilişkin özel açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Bakan Ersoy: ''100 milyon turist, 120 milyar dolar gelir seviyesine gelmemiz lazım''
17 Şubat 2022 - 21:25
Reklam
Zeynep Türkoğlu moderatörlüğünde; 24 TV Genel Yayın Yönetmeni Murat Çiçek, Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kartoğlu ve Akşam Gazetesi Yazarı Bedir Acar'ın sorularını yanıtlayan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy önemli açıklamalarda bulundu.

2028'de 100 milyon turist, 120 milyar dolar gelir seviyesine gelinmesi gerektiğini belirten Bakan Ersoy şunları kaydetti: ''Tabii pandemi gibi bir şey çıkarsa hedefimiz sekteye uğrar. Bizim en büyük silahlarımızdan biri Güvenli Turizm Sertifikası'nı Türk turizm sektörünün hayatına geçirmek ve dünyaya örnek olmak oldu.''


Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığı'nın sözlü onay verdiğini kütüphanelerle ilgili iyi bir kadro alımı yapacaklarını söyleyen Bakan Ersoy şöyle devam etti:


''Turizm Geliştirme Ajansı'nın kadroları tamamen profesyonel yöneticiler ve uzmanlardan oluşuyor. Hayatımızdaki iletişim yöntemleri değişti 10-15 yıl önceki iletişim metotları artık kullanılmıyor. Bir şeyin sağlamasını yapmak istiyorsanız pazar çeşitlemesine gideceksiniz. Biz şu anda, potansiyel pazarlarda çok yoğun tanıtım yapıyoruz. Kültür Yolu Festivali, İstanbul için çekim aktivitesi etkinliği olacak. Bu etkinliğin ikincisi 28 Mayıs 12 Haziran arasında olacak. 28 Mayıs itibarıyla Ankara'yı da dahil ettik. Bizim hedeflerimizden biri de turizmi 81 vilayete yaymak. Tanıtım stratejimizi değiştirmemizin sebeplerinden biri de bu. Cumhurbaşkanımız eksik olmasın her engelde yanımızda oldu. Tabii yanınızda Recep Tayyip Erdoğan gibi bir güç olduğu zaman engelleri hızlı aşıyorsunuz."


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum