Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Zabıta turist oldu taksicilere ceza yağdı!

İstanbul'da sivil zabıtalarla yapılan denetimlerde, taksimetre açmayan ve kısa mesafeye yolcu almayan taksicilere ceza yağdı.

  • Reklam
Zabıta turist oldu taksicilere ceza yağdı!
11 Aralık 2020 - 12:28
Reklam
Pandemi dönemiyle birlikte taksicilere yönelik şikayetlerin artması üzerine  denetim yapan sivil zabıtalar denetim için turist gibi taksilere binip İstanbul’u dolaştı.

Elinde valizi ile yabancı dilde yakın mesafedeki bir adrese gitmek istediğini söyleyen İBB Zabıta Daire Başkanlığı'nın personelinden taksimetre açılmadan 40 TL ücret istendi. Turist rehberleri ise turistleri taksimetre açtırmaları konusunda uyarılarda bulunduklarını belirtti.


Gelen yoğun şikayetler üzerine İBB Zabıta Daire Başkanlığı olarak sivil zabıta ekipleri oluşturduklarını ve oluşturulan zabıta ekiplerinin turist görünümünde İngilizce Almanca ve Arapça bilen turistler görünümünde ellerinde bavulu ile gidip taksileri durdurduklarını ve kısa mesafe teklif ettiklerini belirten İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Engin Ulusoy ''Bunu kabul etmedikleri takdirde haklarında idari işlem uyguluyoruz. Para cezası olarak 392 lira. Ancak daha büyük bir yaptırım var. Ticari taksilerin 10 gün süreyle izin belgeleri askıya alınıyor. Çalışamıyorlar. Sürücülerin izin belgeleri askıya alınıyor. Onlar da taksicilik yapamıyorlar” ifadelerini kullandı.

Denetimlerin aralıksız devam edeceğini ve bugüne kadar 577 denetim yapılarak 577 taksici esnafını sivil şekilde denetlediklerini kaydeden Ulusoy bunlardan 24 tanesine işlem uygulandığını söyledi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum