Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Zindanı ve yer altı mağarası da olan 26 odalı kale satışa çıktı! İşte fiyatı

25 bin metrekarelik alanda yer alan 26 odalı, zindan ve yer altı mağarası da bulunan kale satışa çıkarıldı.

  • Reklam
Zindanı ve yer altı mağarası da olan 26 odalı kale satışa çıktı! İşte fiyatı
15 Ocak 2022 - 06:15
Reklam
Yaklaşık 25 bin metrekarelik ormanlık alana gizlenmiş 26 odalı, beş katlı kale, 'eksantrik' yapısı ve dekorunun fotoğrafları ortaya çıktıktan sonra sosyal medya kullanıcılarının dikkatini çekti.

Kullanıcılar tarafından kısa süre içerisinde rekor sayıda görüntülenen henüz kralını veya kraliçesini bulamadığı belirtililen, orta çağdan kalma taş duvarlı taretlerle kaplı kalenin büyük girişini korumak için bir hendek, dikenli parmaklıklar ve asma köprü bulunuyor. 26 odanın çoğunda meşe duvarlar yer alırken, odalar geniş giriş holünden geniş merdivenlerle birbirine bağlanıyor. Mülkte duvarların içine gizlenmiş, Tudor tarzı bir bar ve şarap mahzeninin bulunduğu gizli zindan benzeri mağaraya giden 50 metrelik bir spiral merdiven yer alıyor.


ABD’nin Michigan eyaletinde yer alan Rochester şehrinde bulunan 26 odalı içerisinde zindan ve yer altı mağarası da bulunan, 25 bin metrekarelik alanda yer alan LeBlanc kalesi için biçilen değer ise 2,3 milyon dolar (yaklaşık 31 milyon TL) olarak açıklandı.


James LeBlanc tarafından tasarlanan kale 1991 yılında o zamanki eşi Vera LeBlanc'a bir nişan hediyesi olarak tamamlanmıştı.


  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum