Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Rusya'dan Türkiye'ye aşı turları başlıyor

Yabancı turistlerin Türkiye'de aşı olmasının önünün açılması Rus turizmciler arasında da yankı uyandırdı.

  • Reklam
Rusya'dan Türkiye'ye aşı turları başlıyor
15 Ocak 2022 - 02:14
Reklam
Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye'de ikamet etmeyen ve oturma izni bulunmayan yabancı uyruklu kişilere talep etmeleri halinde hastaneler tarafından aşı uygulanabileceğini açıklaması üzerine Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR), konuyla ilgili önemli bir değerlendirme yayınladı.

Yabancı turistlerin Türkiye'de aşılanmasının önünün açıldığına yönelik değerlendirme yayınlayaraka Rus turistlerin de belli bir ücret karşılığında Türkiye'de aşı olabileceklerini belirten ATOR Antalya'nın en büyük özel sağlık kuruluşunun yetkilileriyle de görüştü. Hastane yetkilileri Sağlık Bakanlığı'ndan konuyla ilgili yazı aldıklarını belirterek aşı yaptırmak isteyen turistlere hizmet vermek için hazır olduklarını ifade etti. Rus turistlerin aşılarının randevusuz yapılabileceğini, turistlerin yanında sadece pasaportunu bulundurmalarının yeterli olacağı değerlendirmede Türkiye'de iki doz aşıyı 400 liraya olabileceklerine yer verildi.


Türkiye'deki hem özel hem de kamu kliniklerinde 18 yaşından büyük turistler Pfizer/BionTech ya da Sinovac aşısı olabilecek. Türkiye'de oturma izni olmayan yabancı turistler iki doz aşı için 2.2 bin ruble (400 lira) ödeyecek. Rus turistlerin Türkiye'de aşı olmasının önünün açılmasının Rus turistler için büyük avantaj oluşturacağının belirtildiği ATOR değerlendirmesinde şu ifadelere yer verildi:


''Rusyada iki doz Sputnik V aşısı olan Rus turistler Türkiye'de Pfizer/BionTech aşısı olma imkanını elde edecek. Bu aşıyı vurulduklarında Avrupa'ya serbest geçiş imkanı elde edecekler. Artık Ruslara Ermenistan, Yunanistan, Sırbistan ve Hırvatistan'a sunulan aşı turları arasında Türkiye'de yer alacak. Türkiye'ye yapılan aşı turlarının bu segmentteki talebin en az yüzde 20'sini karşılamasını bekliyoruz.''  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum