Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

1,5 yıl aradan sonra kapılarını tam aşılı yabancılara açıyor!

Pandemi nedeniyle yaklaşık 1,5 yıldır kısıtlamalar uygulayan ülkede yabancı ülke vatandaşlarının girişlerine izin verilecek.

  • Reklam
1,5 yıl aradan sonra kapılarını tam aşılı yabancılara açıyor!
25 Ekim 2021 - 23:27
Reklam
Uluslararası kabul görmüş koronavirüs aşılarından yeterli dozda yaptıranların 8 Kasım'dan itibaren yeniden seyahat edebileceği Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) Beyaz Saray'dan yapılan açıklamaya göre ülkeye giriş yapmak isteyen yabancı ülke vatandaşlarından ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) veya Dünya Sağlık Örgütü'nden (DSÖ) onay veya acil onay alan aşıları tam olarak yaptırmış olmaları istenecek.

Pandemi nedeniyle yaklaşık 1,5 yıldır ülkeye girişlerde kısıtlamalar uygulayan ABD'de mevcut durumda Biontech/Pfizer, Astrazeneca, Moderna, Johnson&Johnson, Sinopharm ve Sinovac aşıları kapsam dahilinde bulunurken yolcular, ABD'ye uçmadan önce aşı bilgilerini havayollarına belgeledikten sonra seyahat edebilecek.


Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, FDA veya DSÖ tarafından onaylı üreticilerden olmak koşuluyla iki farklı aşının yapılmış olmasının da yeterli görüldüğü belirtilirken çocuklar veya sağlık nedenleriyle aşı yaptırımayanlar için bazı istisnaların söz konusu olabileceği kaldedildi.


ABD vatandaşlarını ülkeye girişte aşı şartında muaf tutulan ABD hükümeti, ülkeye seyahat edecek olanlardan aşı belgelerine ek olarak en fazla üç günlük bir negatif koronavirüs test sonucu sunmasını şart koşuyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum