• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

TÜRSAB'dan faiz oranı belli olmayan tatil kredisi!

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ile Fibabanka, tatil kredisi alanında iş birliğine gitti.

  • Reklam
TÜRSAB'dan faiz oranı belli olmayan tatil kredisi!
11 Mayıs 2022 - 15:57
Reklam
Reklam
Tatil kredisi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada pandemi sürecinde insanların doğaya, yeşile, açık havaya ve tatile olan özleminin arttığını söyleyen ve TÜRSAB ile Fibabanka arasındaki bu anlaşma ile artan maliyetler nedeniyle tatile erişimi sınırlanan vatandaşlara uygun kredi olanağı sağlamanın yanı sıra seyahat acentalarının iş hacmini artırmayı hedeflediklerini belirten TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya iş birliği ile vatandaşların 500 liradan 50 bin liraya kadar tatil kredisi imkanından faydalanabileceğini belirtti.

Seyahat acentalarının müşterilerine tatil ve seyahat ürünlerini pazarlarken Fibabanka kredisini alternatif olarak sunabileceğini belirten TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya şunları söyledi:


''Pazar çeşitliliği sayesinde eksiklerimizi telafi edeceğiz. İç turizmde maliyetlerin artıyor olması sıkıntı yaratıyor. Şu anda 2 kişinin bir haftalık tatil maliyeti 20-25 bin lira arası. TÜRSAB üyesi acentalarımız kurumumuzun internet sitesinde yer alan başvuru formunu doldurarak kolayca sisteme dahil olabilecek. Fibabanka Tatil Kredisi kapsamında Türkiye genelinde tüm seyahat acentaları müşterilerine taksitler halinde uzun vadeli kolay ödeme seçeneği sunabilecek. Fibabanka tatil kredi paketinin vatandaşlarımızın tatil ve seyahat ihtiyaçlarını karşılamalarında ayrıca sektörümüze ve seyahat acentalarımıza önemli bir destek olacağı inancıyla hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.''


Fibabanka olarak TÜRSAB ile çok önemli bir anlaşma yaptıklarını vurgulayan Fibabanka Ekosistem ve Platform Bankacılığı'ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk de yaptığı açıklamada müşterilerin kredi kartı kullanmadan, kredi kartı limitini düşürmeden tatil kredisi kullanabileceğini, 24 aya varan uzun vadelerle tatil kredisini geri ödeyebileceğini belirterek seyahat acentalarının da risk almadan tahsilat yapabileceklerini söyledi. Bu uygulamanın Türkiye'de bir ilk olduğunu belirten Ertürk seyahat acentalarının TÜRSAB web sitesi üzerinden bu sisteme dahil olabileceğini söyledi. Ertürk ayrıca TÜRSAB ile Fibabanka iş birliğiyle oluşturulan tatil kredisi anlaşması kapsamında önümüzdeki bir yıllık süreçte 100 bin tüketiciye 1,5 milyar TL'lik finansman desteği vermeyi hedeflediklerini belirtti.


Fibabanka ile TÜRSAB anlaşmasına katılım sağlayacak acentalar TÜRSAB web sitesi üzerinden başvuru yapabilecek. 500 TL'den 50 bin TL'ye kadar tatil harcamalarını kapsayan tatil kredisi 24 aya kadar taksitlendirilebilecek. Bankaya gitmeden seyahat acentası ofisleri ya da online satış platformları üzerinden bu krediyi kullanabilecek olan müşterilerin tatil kredisinde 2 bin 500 TL'ye kadar olan tutardaki tüm başvuruların finansal masrafları Fibabanka tarafından karşılanacak. TÜRSAB tarafında yapılan açıklamada kullandırılacak kredilerdeki faiz oranları ile ilgili bilgi verilmedi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum