Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

1 Kasım'dan itibaren turistlere sınırlarını yeniden açma kararı aldılar

Ülke 1 Kasım’dan itibaren koronavirüse karşı tamamen aşılanmış turistlere sınırlarını yeniden açmaya hazırlanıyor.

  • Reklam
1 Kasım'dan itibaren turistlere sınırlarını yeniden açma kararı aldılar
24 Ekim 2021 - 06:32
Reklam
İsrail’de Başbakanlık, Turizm Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından ortaklaşa hazırlanan planın kabineden onay alması halinde 1 Kasım’dan itibaren koronavirüse karşı tamamen aşılanmış turistlere sınırların yeniden açılacağı ifade edildi.

Konuyla ilgili olarak Başbakanlık ofisi tarafından yapılan yazılı açıklamada Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca, Johnson&Johnson, Sinovac ve Sinopharm tarafından üretilen koronavirüs aşılarından herhangi biri ile tamamen aşılanan turistlerin İsrail’i ziyaret edebilecekleri aktarılırken açıklamada ayrıca, yakın zamanda koronavirüs geçiren kişilerin ise Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından onaylanan takviye dozu yaptırmaları halinde İsrail’i girişlerine izin verileceği belirtildi.


Söz konusu planın, gelişmelere ve yeni mutasyonların tespit edilmesine göre güncellemelere tabi tutulacağı ve bu ay bitmeden kabinenin nihai onayına sunulacağı açıklandı.


Koronavirüs salgını nedeniyle Mart 2020'den bu yana kapılarını turistlere kapatan İsrail'de Turizm Bakanlığı verilerine göre, salgın nedeniyle ülkeye gelen turist sayısı 2020'de bir önceki yıla oranla yüzde 81 düşerek 850 binde kalmıştı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum