Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

17 ay sonra kapılarını aşılı tüm turistlere açtı!

Ülke, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 21 Mart 2020'de kapattığı sınır kapılarını bugünden itibaren yeniden açtığını duyurdu.

17 ay sonra kapılarını aşılı tüm turistlere açtı!
07 Eylül 2021 - 22:01
Reklam
Ülkenin resmi duyurularının yapıldığı internet sitesinden yapılan açıklamada, 17 ay önce zorunlu olmayan geçişler için getirilen sınır kısıtlamalarının Federal Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış Covid-19 aşılarından herhangi birinden iki dozu yaptırmış olanlar için kaldırıldığı duyuruldu.

Son aylarda ülkeye gelen yolcu sayısının arttığının belirtildiği açıklamada 9-26 Ağustos tarihleri arasında Kanada'ya giriş yapan 58 bin 878 kişiye uygulanan sınır testinde sadece 112 kişinin sonuçlarının pozitif çıktığı kaydedilirken son göstergelerin Kanada'da tam aşılanmış daha fazla sayıda turist girişine izin verilebileceği anlamına geldiğine işaret edildi. Açıklamada ayrıca ülkeye giriş yapacak uluslararası yolcuların yeni kurallara özenle uymaları istenirken Kanada Federal Sağlık Bakanlığı'nın, Pfizer-BioNTech, Moderna, Johnson&Johnson ve AstraZeneca tarafından yapılan aşıları onayladığı hatırlatıldı. Açıklamada bu aşılardan iki doz yaptıran kişilerin ülkeye girişte 3 günlük otel ve 14 günlük de ev karantinası uygulamalarından muaf olacakları bildirildi.


Ülkeye gelecek yolcuların, aşılarını Kanada'ya girmeden en az 14 gün önce yaptırmış olmalarını şart koşan Kanada, tam aşılı yolcuların da uçuşlarından en az 72 saat önce alınmış negatif sonuçlu PCR testini ibraz etmelerini istiyor. Kanada'nın yeni kuralları arasında, tüm bu belgelerin ve diğer bilgilerin ArriveCan isimli resmi internet sitesine yüklenmesi de bulunuyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum