• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

1992 model kamyoneti otele çevirdi!

Muhammet Yaylacı isimli bir vatandaş satmaya gönlü razı gelmediği kamyonetinin kasasını 4 kişinin konaklayabileceği otele dönüştürdü.

  • Reklam
1992 model kamyoneti otele çevirdi!
19 Mart 2023 - 13:05
Reklam
Reklam
Reklam
Rize'nin Ardeşen ilçesine bağlı Durak köyünde yaşayıp daha sonra ilçe merkezine yerleşen restoran, rafting parkuru tesisi sahibi ve işletmecisi Muhammet Yaylacı, uzun süre çay taşıdığı ancak satmaya gönlü razı gelmediği 1992 model kamyonetinin kasasını otele dönüştürdü.

İşletmesinin bitişiğindeki taşlık alana sabitlediği kamyonetin üzerine önce çatı monte edip ardından da kasa kısmını 2'si yetişkin 4 kişinin konaklayabileceği otele dönüştüren Yaylacı, direksiyon, vites kolu, pedallar ve torpidosunu yerinde bırakıp, orijinalliğini bozmadığı kamyonetinde ısrarcı olan adrenalin tutkunu misafirlerini ağırlıyor.


Otele dönüştürülen kamyonetin görenlerin ilgisini çektiğini ve görenlerin kamyonette konaklamak istediğini söyleyen Muhammet Yaylacı şunları söyledi:


''Turizme katkı yapmak adına böyle bir şeyi düşündük. Gelen misafirlerimiz kamyonete çok ilgi duyuyor. Biz de arada bir konaklıyoruz. Bir süre çay taşımak için kullandığımız kamyonet 92 model. Çay kesmeyi bırakıp turizmle uğraşmaya başlayınca böyle bir proje yapmak istedik. Kamyonetin içerisinde 4 kişi konaklayabiliyor. Konaklayanlar muhteşem bir yer olduğunu söylüyor.''

Otele dönüştürülen kamyonetin yurt dışından gelen turistlerin de dikkatini çektiğini kaydeden Yaylacı ayrıca fotoğraf çekmek için gelenlerin bir akşam kalmak için can atttığını söyledi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum