Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

231 yolcu taşıyan uçağın motoru havada patladı!

231 ve 10 mürettebatın bulunduğu Boeing 777-200 tipi yolcu uçağının sağ motoru havada patladı.

  • Reklam
231 yolcu taşıyan uçağın motoru havada patladı!
21 Şubat 2021 - 17:06
Reklam
231 ve 10 mürettebatın bulunduğu United Airlines'a ait Boeing 777-200 tipi yolcu uçağının sağ motoru havada patladıktan sonra bir evin üzerine düştü.

Koronavirüs salgınından dolayı zor günler geçiren havacılık ve turizm sektörünü endişelendiren görüntüler ABD’den geldi.


Koronavirüs sebebiyle uçuşların azaldığı bir dönemde uçakların bakımlarının ve havalanmamasının olumsuz etkileri üzerine birçok araştırma yapılırken, ABD’nin önde gelen havayolu şirketlerinden United Airlines bir felaketin eşiğinden döndü.

Honolulu’ya gitmek üzere 231 yolcu ve 10 mürettebat ile havalanan United Airlines’ın Boeing 777-200 tipi yolcu uçağı Colorado semalarında süzülürken sağ motoru aniden gürültüyle patladı. Dumanların çıktığı uçağın dış kaplamasının söküldüğü anın fotoğrafları bazı yolcular tarafından sosyal medyada paylaştı.


United Airlines'a ait uçağın motorundaki patlama ile birlikte uçaktan fırlayan motorun kaplaması ise Colorado Broomfield’daki bir eve düşerken parçaların kimse evin bahçesinde olmadığı sırada düşmesi bir mucize olarak tanımlandı.

Pilotları uçağı Denver Uluslararası Havalimanı’na indirmeyi başardığını açıklayan yetkililer uçaktaki yolcu ve mürettebatın sağlık durumunun iyi olduğunu açıkladı.

ABD Ulusal Taşımacılık Güvenlik Kurulu ve Federal Havacılık Bürosu olayla ilgili soruşturma başlatılacağını duyurdu. United Airlines yetkilileri, yolcuların büyük çoğunluğunun ikinci bir uçakla Honolulu’ya gittiğini fakat bazı yolcuların bu seyahati istemeyerek paralarını geri aldığını açıkladı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum