• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

300 milyon Euro yatırım yapılan The Peninsula İstanbul kapılarını açtı

Dünyanın köklü otelcilik şirketlerinden The Hongkong and Shanghai Hotels, Limited’e ait The Peninsula Hotels markasının Türkiye’deki ilk oteli The Peninsula İstanbul Karaköy’de açıldı.

  • Reklam
300 milyon Euro yatırım yapılan The Peninsula İstanbul kapılarını açtı
18 Ocak 2023 - 13:30
Reklam
Reklam
Dünyanın farklı şehirlerinde toplam 10 otel yatırımı olan grubun 11’inci oteli olan ve Galataport Limanı’nda konumlanan The Peninsula Istanbul’un resmi açılışı 14 Şubat’ta yapılacak. Doğuş Grubu ve Bilgili Holding’in de ortaklığıyla gerçekleştirilen toplam yatırım tutarı 300 milyon Euro (yaklaşık 6.1 milyar lira) olan The Peninsula İstanbul'un tanıtım etkinliğinde konuşan The Hongkong and Shanghai Hotels Limited’in Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Clement Kwok şunları söyledi:

''Bu, grubumuz için önemli bir dönüm noktası. İstanbul, dünyanın en dinamik şehirlerinden biri ve Doğu ile Batı’yı bir arada barındırıyor. Geleceğe heyecanla bakan bir şirket olarak, The Peninsula’nın dünyaca ünlü lüks misafirperverliğini ve hizmetini deneyimlemek için lokal misafirlerimizi ve uluslararası ziyaretçilerimizi ağırlamayı dört gözle bekliyoruz. 1928’de kurulan The Peninsula Hotels, Hong Kong’daki amiral gemisi ile Şanghay, Pekin, Tokyo, New York, Chicago, Beverly Hills, Paris, Bangkok ve Manila’dan sonra İstanbul’da konumlandı, Londra ise çok yakında tamamlanacak. Dünyanın iki büyük kıtasını birbirine bağlayan İstanbul, yüzyıllardır kültürlerin de buluşma noktası olarak çok özel bir yere sahip. Otelimizde 400 kişiye istihdam sağladık, tam kapasiteye ulaştığımızda bu sayı 700’e çıkacak.''


İstanbul Boğazı’nın kıyısında, Tarihi Yarımada manzarasına sahip otelde ilk ve tek iki Michelin yıldızlı Türk şef Fatih Tutak The Peninsula Istanbul’un imza restoranı Gallada’nın Direktör Şefi oldu.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum