Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

4 çocuk annesi kadın girişimci devlet desteği ile 25 odalı otel açtı

4 çocuk annesi 29 yaşındaki Kübra Olcay'ın devlet desteğiyle yaptığı otel törenle hizmete açıldı.

  • Reklam
4 çocuk annesi kadın girişimci devlet desteği ile 25 odalı otel açtı
30 Temmuz 2022 - 21:33
Reklam
Turizmin gelişmesine katkı sağlanması amacıyla Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından yüzde 65 hibe ile desteği verilen 25 odalı otel tamamlandı.

Toplam yatırım tutarı 3 milyon 408 bin TL olan ve 2 milyon 215 bin TL destek sağlanan otel projesi IPARD II 9. Program kapsamında Avrupa Birliği projesi olması nedeniyle KDV’den muaf tutuldu ve yüzde 18’lik KDV’den muafiyet belgesi verildi.


Ağaçlık Köyü Pamukluk Bağları mevkisinde 50 kişinin istihdam edildiği otelin açılışına katılan memlekette istihdamı artıran tüm yatırımcılara kapılarının açık olduğunu söyleyen ve devlet olarak bu gibi yatırmalara her zaman destek verdiklerini belirten Muş Valisi İlker Gündüzöz yaptığı açıklamada ''Turizm bacasız sanayidir. Bunlar hem estetik hem de kent açısından gereken şeyler. Sosyokültürel açıdan faydalı ama görünmeyen bir tarafı da ekonomik aktiviteye önemli katkısı var. Bu yatırımın bol kazançlar getirmesini temenni ediyorum.'' dedi.


Kübra Olcay ise yaptığı açıklamada şunları söyledi:

''Burada devletimizin katkısı olmadan bu kapsamlı tesisi yapmam mümkün değildi. Bu proje ile tüm kadınlara örnek olmak istiyorum. Devletimiz kadınlara yönelik yatırımlar vermektedir. Bir kadın girişimci olarak gerçekten çok mutluyum. Çünkü kadınların da kendi ayakları üzerinde durmaları gerekiyor.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum