Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Kadın girişimci 2 milyon 215 bin TL devlet desteğiyle kendi otelini açıyor

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'na (TKDK) proje sunan 28 yaşındaki 4 çocuk annesi genç kadın Kübra Olcay kendi otelini açıyor

  • Reklam
Kadın girişimci 2 milyon 215 bin TL devlet desteğiyle kendi otelini açıyor
31 Mayıs 2021 - 10:18
Reklam
IPARD II 9. Başvuru Çağrı ilanı kapsamında TKDK’ya proje sunan kadın girişimci Kübra Olcay’ın projesi kabul edildi.

Otel yapımı için seçilen Muş merkeze bağlı Ağaçlık köyü pamukluk bağları bölgesinde düzenlenen temel atma töreni sonrasında ilk beton dökümü yapılarak otel inşasına başlandı.


Projenin toplam yatırım tutarının 3 milyon 408 bin lira olduğunu ve yatırımın IPARD II 9.Başvuru Çağrı ilanı kapsamında kabul edildiğini söyleyen TKDK İl Koordinatörü Mehmet Emin Turan sözleşmeye uygun hareket edilmesi halinde TKDK tarafından yüzde 65 hibeyle ödemeyi planladıklarını kaydetti.


2 milyon 215 bin lira destek sağlanacak otel projesi IPARD II 9. Program kapsamında Avrupa Birliği projesi olması nedeniyle KDV’den muaf tutulacak. Yatırım bittikten sonra yüzde 18’lik KDV’den muafiyet belgesi verilecek.


Konaklama tesisi olarak geçen proje kapsamında restoran, toplantı salonu, 25 apart oda Avrupa stantlarına uygun bir şekilde tasarlanacak ve 2021 yılının sonuna doğru bütün işlemleri bitmiş şekilde bölge turizminin hizmetine sunulacak.

Projenin kabulünden sonra temel atmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Genç girişimci kadın Kübra Olcay yaptığı açıklamada şunları söyledi:

''Burada devletimizin katkısı olmadan bu kapsamlı tesisi yapmam mümkün değildi. Bu proje ile tüm kadınlara örnek olmak istiyorum. Devletimiz kadınlara yönelik yatırımlar vermektedir. Bir kadın girişimci olarak gerçekten çok mutluyum. Çünkü kadınların da kendi ayakları üzerinde durmaları gerekiyor.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum