Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

6 kişinin hayatını kaybettiği tur otobüsü kazasında şoföre tutuklama!

Konya Aksaray Karayolunun 50. kilometresinde meydana gelen kazada İzmir'den Kapadokya'ya gezi için gidenleri taşıyan 49 yaşındaki Metin Çetintaş yönetimindeki 48 J 8149 plakalı Enkotur isimli seyahat acentasına ait tur otobüsü, buzlanma sebebiyle kontrolden çıkarak şarampole devrildi.

  • Reklam
6 kişinin hayatını kaybettiği tur otobüsü kazasında şoföre tutuklama!
21 Şubat 2022 - 00:08
Reklam
İzmir merkezli Enkotur isimli seyahat acentası tarafından düzenlenen ve olumsuz hava şartları nedeniyle 1 ay içerisinde 3 kez ertelendiği de ortaya çıkan Kapadokya turuna gidenlerin bulunduğu otobüsün devrilmesi sonucu metdana gelen kazada, Büşra Nur Kaçan, Yasemin Özkan, Nazan Uysal, Mehmet Alçık, Aslıhan Akdoğan ve Mustafa Karakan hayatını kaybetti, 41 kişi yaralandı.

Hastanelerde tedavi altına alınan yaralılardan 13 kişinin tedavisi devam ederken, diğerleri taburcu edildi. Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tur otobüsü kazasının devam eden soruşturmasıyla yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:


''Yürütülen soruşturma kapsamında, kazada yaralanan, kaldırıldığı hastanede tedavisi devam eden ve olay sırasında otobüs şoförü olan şüpheli Metin Çetintaş hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkartılmış olup şüpheli taburcu olduktan sonra Cumhuriyet Başsavcılığımızda hazır edilecektir. Otobüsün diğer şoförü olan şüpheli H.B. 20 Şubat 2022 tarihinde Konya Cumhuriyet Başsavcılığımızca Taksirle Ölüme ve Yaralanmaya Neden Olma suçundan tutuklama talebi ile Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilmiştir. Konya Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince şüpheli hakkında tutuklama kararı verilmiş olup, H.B. konumuna uygun Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderilmiştir.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Tevfik dündar
    4 ay önce
    Camiler, katiller, sapıklar, hırsızlar adliyeye ön kapısından girip çaylarını içip adli emanetten silahını alıp arka kapıdan elini kolunu sallaya sallaya çıkıp giderken hava muhalefeti nedeni ile meydana gelen kazada şoförleri tutukla cezaevine tık. Bu nasıl adalet ?