Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AB Dijital Covid-19 Sertifikası'nda uzlaşmaya vardı! Kısıtlamasız seyahat başlıyor

Covid-19 ile mücadele çalışmaları kapsamında dünya genelinde aşılama kampanyaları hız kesmeden devam ederken AB’den Dijital Covid-19 Aşı Sertifikası konusunda uzlaşma kararı geldi.

AB Dijital Covid-19 Sertifikası'nda uzlaşmaya vardı! Kısıtlamasız seyahat başlıyor
21 Mayıs 2021 - 12:00
Reklam
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, AB Komisyonu, AB Konseyi ve Avrupa Parlamentosu'nun (AP) AB Dijital Covid-19 Sertifikası konusunda uzlaştığını duyurdu.

AB Komisyonu'nun, AB Konseyi'nin ve Avrupa Parlamentosu'nun (AP) aşı sertifikası konusunda anlaştığını belirten AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:


''AB Dijital Covdi-19 Sertifikası, AB genelinde güvenli ve kolay seyahatin yeniden sağlanması yolunda önemli bir yapı taşı olacaktır.''


AP tarafından konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı:


''Anlaşmamız var. Parlamento, Konsey ve Komisyon müzakerecileri, salgın sırasında seyahati daha kolay ve daha güvenli hale getirecek olan AB Dijital Covid-19 Sertifikası teklifi üzerinde gayri resmi bir anlaşmaya vardılar.''

AB tarafından uzlaşmaya varılan AB Dijital Covid-19 Sertifikası kağıt veya dijital format halinde ücretsiz olacak ve AB tarafından onaylı Covid-19 aşıları olmuş kişiler kısıtlamasız seyahat edebilecek.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum