• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

TÜROFED Başkan Yardımcısı Özden: ''2020'den daha iyi bir sezon geçireceğimizi düşünüyoruz''

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Tacettin Özden koronavirüs salgını konusunda geçen yıl edindikleri tecrübelerle otellerin yeni sezona hazır olduğunu belirtti.

  • Reklam
TÜROFED Başkan Yardımcısı Özden: ''2020'den daha iyi bir sezon geçireceğimizi düşünüyoruz''
21 Mayıs 2021 - 08:05
Reklam
Reklam
2021 turizm sezonunda daha çok Ukrayna, Polonya, ulgaristan ve Romanya'dan gelen turistleri konuk etmeye başladıklarını ifade eden Özden, diğer Avrupa ülkeleri pazarlarında ise şimdilik durağanlık olduğunu söyledi.

Vaka sayılarının düşüşe geçmesi konusunda herkesin birlikte mücadele etmesi gerektiğini, 5 bin vaka hedefine inilmesi durumunda Avrupa ülkelerinin seyahat kısıtlamalarından Türkiye'yi muaf tutacağını düşündüğünü belirten Özden tatil yapmak isteyenlerin Türkiye'ye gelme konusunda endişelerinin olmadığını gözlemlediklerini dile getirerek şunları söyledi:


''Eski misafirlerimizle maille iletişim halindeyiz. Daha önceden rezervasyon yaptıranlar var. Geçen sene gelemeyip rezervasyonlarını bu yıla devredenler var. Herkes Türkiye'ye gelmek istiyor. Tatili ve seyahati insanlar çok özledi. Uçak bileti alıyorlar, sonradan iptal oluyor, tur satın alıyorlar, iptal oluyor ve tatil programları değişiyor. Birçok insan da açıkçası rezervasyon için şu an bekliyor. Biraz daha normalleşsin istiyorlar. Oteller tamamen hazır. Sektör çok hazır ve çok dinamik.''


Tam kapanma döneminde vaka sayılarında yaşanan düşüşün turizm sezonu için umut verici olduğunu, vaka sayıları düştükçe rezervasyon sayısının çok daha hızlı artacağını düşündüklerini kaydeden Özden şöyle devam etti:


''Vaka sayıları düşerse sezonun Haziran ortalarına doğru toparlanacağını ve 2020'den daha iyi bir sezon olacağını düşünüyoruz. Sayın Bakanımızın 20 milyar dolar turizm geliri, 30 milyon kişi şeklinde koyduğu bir hedef vardı. Normalleşmeye çok geç kalmadan dönersek bu rakamları yakalayabileceğimizi düşünüyorum.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum