• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

AB komisyonu bir Covid-19 aşısını daha onayladı

Dünya genelinde birçok ülkede koronavirüse karşı aşılama çalışmaları devam ederken, Avrupa Birliği (AB) bir aşıya daha onay verdi.

  • Reklam
AB komisyonu bir Covid-19 aşısını daha onayladı
11 Mart 2021 - 21:59
Reklam
AB tarafından verilen onayın ardından AB'de kullanılan koronavirüs aşısı sayısı 4'e ulaştı.

Avrupa İlaç Ajansı'nın (EMA) Johnson & Johnson şirketi tarafından koronavirüse karşı geliştirilen aşının Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerde 18 yaş üstü için kullanımına izin verilmesi yönünde tavsiye kararı almasının ardından AB Komisyonu, EMA'nın tavsiye kararını onayladı.


AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, ''Avrupa İlaç Ajansı'nın tavsiyesi üzerine AB’de Johnson & Johnson’ın aşısının kullanımına izin verdik” ifadelerini kullanırken AB Komisyonu Sağlıktan Sorumlu Üyesi Stella Kyriakides ise yaptığı açıklamada, ''Aşı teslimatlarının mümkün olduğu kadar sorunsuz gerçekleşmesi için şirketle çalışmaya devam edeceğiz.'' dedi.


Avusturya'daki bir hemşirenin AstraZeneca aşısı olduktan kısa bir süre sonra kan pıhtılaşması nedeniyle hayatını kaybetmesinin ardından, İtalya, Avusturya, Norveç, Danimarka, Estonya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg ve İzlanda'da AstraZeneca aşılarının kullanımının durdurulduğu belirtildi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum