Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

AB, seyahat kısıtlamalarından muaf tutulabilecek ülkeler listesini güncelledi

Avrupa Birliği (AB), koronavirüs nedeniyle uygulanan seyahat kısıtlamalarından muaf tutulabilecek ülkeler listesini güncelledi.

  • Reklam
AB, seyahat kısıtlamalarından muaf tutulabilecek ülkeler listesini güncelledi
18 Kasım 2021 - 14:47
Reklam
AB Konseyi'nden yapılan açıklamaya göre, AB ülkelerine zorunlu olmayan seyahatler için uygulanan ve kısıtlamaların kademeli olarak kaldırılmasının tavsiye edildiği ülkeleri içeren liste güncellendi.

AB ülkelerinin vatandaşlarına seyahat izni vermesi halinde Çin'e de sınırlar açık tutulabilecek. Son güncellemeyle Endonezya'nın ilave edildiği AB'nin seyahat listesinde Türkiye ile ilgili güncelleme yapılmazken, üye ülkeler için tavsiye niteliği taşıyan ve bağlayıcılığı bulunmayan söz konusu liste, iki haftada bir güncelleniyor.


Son güncellemeyle AB ülkeleri, Arjantin, Avustralya, Bahreyn, Kanada, Şili, Kolombiya, Endonezya, Ürdün, Kuveyt, Namibya,Yeni Zelanda, Peru, Katar, Ruanda, Suudi Arabistan, Güney Kore, Birleşik Arap Emirlikleri, Uruguay ve Tayvan’a yönelik seyahat kısıtlamalarını kaldırabilecek.


Listedeki ülkelerden AB'ye turistik seyahatlere izin verilebilirken, yolculara test ve karantina gibi bazı ek tedbirler uygulanabiliyor. Listede yer almayan ülkelere, AB ülkelerinin seyahat kısıtlamaları ise devam ederken AB, Mart 2020'de salgının yayılmasını engellemek için zorunlu olmayan seyahatlere kısıtlamalar getirilmesini kararlaştırmıştı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum