Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Rus turizm sektöründe kriz çanları tekrar çalmaya başladı! İflaslar kapıda

Koronavirüs salgınının yarattığı krizde çanlar bir kez daha turizm sektörü için çalmaya başladı.

  • Reklam
Rus turizm sektöründe kriz çanları tekrar çalmaya başladı! İflaslar kapıda
18 Kasım 2021 - 07:29
Reklam
Tur şirketlerinin gerçekleşmeyen seyahatler için 31 Aralık tarihine kadar müşterilerine para iadesi yapmak zorunda olduğu Rusy'da operatörler Başbakan Mihail Mişustin'e başvuruda bulunarak sürenin uzatılmasını istedi ve felaket tablosu çizdi.

Rus Kommersant gazetesine açıklamalarda bulunan tu operatörleri sürenin uzatılmaması durumunda ülkede faaliyette olan turizm şirketlerinin yüzde 60'ından fazlasının iflas edeceğini belirtirken Yurt dışı istikametlerde tur satış hizmeti veren operatörlerin sayısının 385 olduğu Rusya'da bunlardan 230'unun çalıştığı ülkelerle Rusya'nın hava iletişimi pandemi nedeniyle kesilmiş durumda.


Rusya Tur Endüstrisi Birliği Başkan Yardımcısı Yuri Barzıkin, büyük şirketlerin Türkiye ve Mısır satışları sayesinde ayakta kaldığını, ancak küçük ve orta ölçekli şirketlerin zor durumda olduğunu belirtirken Rus Kommersant gazetesi gerçekleşmeyen turlara para ödeyen müşterilerin yüzde 30'unun şu anda açık olan destinasyonlara yöneldiğini aktardı.

 
Yüzde 17'lik bir kesim de parasını ödedikleri ama gidemedikleri ülke dışı tur yerine ülke içinden bir alternatifi kabul ettiği belirtilirken Rus tatilcilerin yüzde 50'den fazlası paralarının iade edilmesini talep ediyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum