Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

AB, Türkiye'ye akın akın turist gönderen ülkeyi kırmızı listeye aldı!

AB Konseyinden yapılan açıklamaya göre, zorunlu olmayan seyahatler için uygulanan ve kısıtlamaların kademeli olarak kaldırılmasının tavsiye edildiği ülkeleri içeren liste güncellendi.

  • Reklam
AB, Türkiye'ye akın akın turist gönderen ülkeyi kırmızı listeye aldı!
09 Kasım 2021 - 22:59
Reklam
Avrupa Birliği'nin (AB) Türkiye'ye akın akın turist gönderen ve koronavirüs vakalarının arttığı ülkeyi seyahat edilebilir ülkeler listesinden çıkarıp gidilmemesi tavsiye edilen ülkelerin yer aldığı kırmızı listeye aldığı bildirildi.

Ukrayna, bugünden itibaren AB’nin gidilmemesini tavsiye ettiği kırmızı listede yer alırken söz konusu kararın alınması, Ukraynalıların AB ülkelerini ziyaretlerinde birtakım kısıtlamalar ile karşılaşacağı anlamına geliyor. Brüksel yönetiminin bu kararı, Ukrayna’da koronavirüs vakalarının ciddi ölçüde artmış olması nedeniyle aldığı biliniyor.


Aşılanma oranlarının yeterince yüksek bir seviyeye ulaşmadığı Ukrayna'da şimdiye dek nüfusun yüzde 36.7’si bir doz koronavirüs aşısı olurken her iki dozun da uygulandığı kişilerin oranıysa nüfusun yüzde 25.6’sına denk geliyor.


Son bir gün içinde 13 bini aşkın yeni vakanın görüldüğü Ukrayna'da 473 kişi koronavirüs kaynaklı komplikasyonlar nedeniyle hayatını kaybetti.


Son güncellemeyle AB ülkeleri, Arjantin, Avustralya, Bahreyn, Kanada, Şili, Kolombiya, Ürdün, Kuveyt, Namibya, Yeni Zelanda, Peru, Katar, Ruanda, Suudi Arabistan, Güney Kore, Birleşik Arap Emirlikleri ve Uruguay'a yönelik seyahat kısıtlamalarını kaldırabilecek.


  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum