• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Uludağ, rekor sayıda Rus ve Ukraynalı turist hedefiyle sezona başlıyor

Kış turizminin önemli merkezlerinden ve sezon öncesi hazırlıklara başlayan Uludağ'da Rusya ve Ukrayna'dan yüksek talepler olduğu belirtilirken, işletmeciler beyaz cennetin dolup taşmasını istiyor.

  • Reklam
Uludağ, rekor sayıda Rus ve Ukraynalı turist hedefiyle sezona başlıyor
24 Ekim 2021 - 15:35
Reklam
Reklam
Reklam
Doğal güzelliğiyle beyaz cennet olarak adlandırılan, kayak sezonu hazırlıklarının tüm hızıyla sürdüğü toplam 17 otel ve tesis ile 5 bin yatak kapasitesinin bulunduğu Uludağ'da, sezonun Aralık ayının ikinci yarısında başlatılması hedefleniyor.

Uludağ'a turist gelmesi için yurt dışı çalışmalarını yürüttüklerini belirten ve Uludağ'ın sadece Türkiye'nin değil; dünyanın sayılı kayak merkezlerinden bir tanesi olduğunu kaydeden Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Güney Marmara BTK Başkanı Murat Saraçoğlu yurt dışında da oldukça ilgi ve talep gören bir destinasyon olan Uludağ ile ilgili turizmciler olarak daha farklı alanlarda ve ülkelerde de çalışmalar yaptıklarını söyledi. Bu sene 15 Aralık'tan sonra kar yağışının beklendiğini ve kar yağışının, hava ve pistlerin durumunu uygun hale getirirmesi sonrasında yoğun bir ilgiyle karşılaşmayı planladıklarını kaydeden Saraçoğlu şöyle devam etti:


''Geçen sene kar geç indi, 12 Ocak'tan sonra yağmaya başladı. Buna rağmen Uludağ'da doluluk oranı rekor kırdı. Hem yurt içinden hem de yurt dışından ciddi bir talep gördü. Özellikle Rusya ve Ukrayna'dan turistlerimiz geldi. Bu sene sezon biraz daha erken başlayabilirse, rekoru tekrar egale etmiş olacağız. Bununla ilgili de yurt dışında ciddi çalışmalar yapıyoruz. Özellikle Uludağ pazarının en iyi müşterileri olan Ruslar, Ukraynalılar ile ve yeni pazar olan Hindistan ve Güney Amerika ülkelerinde çalışmalar yürütüyoruz. Hindistan ve Güney Amerika, belki bu sene için başlangıç yapabilir. Güney Amerika'dan çok az sayıda turist gelebilir ama Rusya ve Ukrayna'dan ciddi oranda satışlar olduğunu biliyoruz.''


Yurt içinden de Avrupa'ya gidemeyecek olan yerli turistlerin Uludağ'a geleceklerini, pandemiden dolayı ülkelerin farklı sağlık politikaları nedeniyle vatandaşların yurt dışını değil de Uludağ'ı tercih edeceklerini düşündüklerini belirten Saraçoğlu şçyle devam etti:

''Uludağ'ın sadece kış turizmi için değil, her mevsimde turist çekmesi için 4 Mevsim Uludağ başlıklı çalışmalar yürütüyoruz. Bu doğrultuda Bursa'daki kamu kurumları Büyükşehir Belediyesi ve diğer turizmci paydaşlarımızla birlikte Uludağ'ı kamp, karavan, doğa turizmi ve günübirlik konaklamaların yapılmasını arzu ediyoruz. Çünkü insanlar metropollerde yoruluyor. En büyük avantajımız; Uludağ ve Bursa'nın, İzmir, İstanbul ve Ankara üçgeninin tam ortasında yer alması. Yazın Antalya ve sahil şeridi ağırlıklı olarak Rus turistlerden oluşmakta. Kışın, Bursa ve Uludağ'ın Rus turistlerden dolup taşmasını sağlamaya çalışıyoruz.''

YORUMLAR

  • 0 Yorum