Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ABD'den Türkiye'nin de aralarında olduğu 61 ülkeyle ilgili seyahat kararı

ABD, koronavirüsle mücadele kapsamında aşılama kampanyasına devam ederken, birçok ülke için seyahat kararını güncelledi.

Reklam
ABD'den Türkiye'nin de aralarında olduğu 61 ülkeyle ilgili seyahat kararı
09 Haziran 2021 - 10:52
ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), ciddi salgın söz konusu olan ülkeleri, devam eden ancak kontrol altına alınan Covid-19 yayılımı olan ülkelerden daha iyi ayırt etmek için kriterlerini güncellediğini açıkladı.

CDC'nin kılavuzunda, çok yüksek (Seviye 4), yüksek (Seviye 3), orta (Seviye 2), düşük (Seviye 1) ve Bilinmeyen olmak üzere 5 seviye bulunuyor. ABD halk sağlığı kurumu Pazartesi günü kriterlerini güncelledi ve 61 ülkeyi, tüm seyahatlerden kaçının tavsiyesinin verildiği yüksek risk grubu ülkelerin yer aldığı Seviye 4'ten çıkardı.

Alınan yeni kararla birlikte Türkiye, Fransa, İspanya ve İtalya gibi ülkeler artık Seviye 3'te yer alırken tam aşılı yolcular bu bölgelere gidebilecek. 

CDC'nin seyahat uyarısını 3'e indirdiği diğer ülkelerden bazıları şunlar:

Ekvador, Filipinler, Güney Afrika, Kanada, Meksika, Rusya, İsviçre, Ürdün, Danimarka, Ukrayna, Honduras, Macaristan, Endonezya, Polonya.

Aşılı yolcuların Temmuz ayı sonlarındaki Tokyo Olimpiyatları öncesinde seyahat etmelerine izin vermek için Japonya'ya da seyahat uyarısı gevşetildi.

CDC ayrıca önümüzdeki haftalarda daha fazla ülkeye seyahat uyarısının gevşetilmesinin beklendiğini belirtti.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum