Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Ağaçlandırılacak denilen yere yapılan Titanic Hotels'den açıklama!

Muğla Milas Güvercinlik Koyu’nda 2007 yılında çıkan yangında kül olan ve tekrardan ağaçlandırılacağı söylenen orman arazisine yapılan Bodrum Titanic Deluxe Hotel ile iligli olarak Titanic Hotels tarafından açıklama yapıldı.

  • Reklam
Ağaçlandırılacak denilen yere yapılan Titanic Hotels'den açıklama!
04 Ağustos 2021 - 12:40
Reklam
Türkiye'nin önemli turizm destinasyonlarından Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Güvercinlik yakınlarındaki yangında oteldeki tüm müşterilerin tahliye edildiği ve büyük maddi hasarın oluştuğu Bodrum Titanic Deluxe Hotel 2007 yılında meydana gelen, 100 hektarlık Kızılçam ağaçlarının yok olmasına neden olan yangından sonra tüm yetkililerin ağaçlandırılacak dediği alana kurulmuştu.

Bölgede çıkan yangında da zarar gören alanın denize sıfır ormanlık alanda olması dikkat çekerken konuyla ilgili olarak Titanic Hotels tarafından açıklama yapıldı.


Bu günlerde birlik içerisinde olunmasının gerektiği, bazı sosyal medya ve basın yayın organlarında bilinçli, kötü niyetli ya da asılsız paylaşımları üzüntüyle izlediklerinin belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:


''Bu olumsuz paylaşımları, turizm sektöründe uzun bir süreden beri yaşanan olumsuzluklara karşı mücadele eden Türkiye'nin yüzde yüz milli seymayeli küresel markası olan Titanic Hotels'e, çalışanlarına ve misafirlerine yapılan büyük bir haksızlık olarak görüyoruz.''


Titanic Deluxe Bodrum isimli otelleri de dahil olmak üzere Titanic Hotel Grubu'nun sahip olduğu veya işlettiği tüm otellerin ilgili mevzuata göre kurulduğu ve işletildiğinin belirtildiği açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

''Titanic Deluxe Bodrum otelimiz daha önce iddialarda yer aldığı gibi yanmış bir orman alanı üzerine yapılmamıştır. Otelimizin bulunduğu alan 1987 yılında turizm gelişim bölgesi olarak tescil edilmiştir. İddialara konu olan otelimiz şirketimiz tarafından 2016 yılında satın alınmıştır. Bu beyanlarımızı teyit eden tüm belge, bilgi ve görseller arşivlerde mevcuttur. 2007 yılında Güvercinlik'te meydana gelen orman yangınında yanan alan içerisinde Titanic Deluxe Bodrum otelimize ait bir arazi bulunmamakla birlikte yanan arazi otelimizin oldukça uzağındadır.''
Muğla Milas Güvercinlik Koyu’nda 2007 yılında çıkan yangında kül olan ve  dönemin Orman Bölge Müdürü'nün ''Yanan tüm bölge aynen ağaçlandırılacak ve asla imara açılmasına müsaade edilmeyecek!'' ve dönemin Kültür ve Turizm Bakanı’nın ''Bir çivi bile çakılmasına göz yummam!'' açıklamalarına rağmen yanan 238 hektarlık alana 5 yıldızlı Titaninc Deluxe Bodrum Hotel ile birlikte Lujo Hotel ve La Blanche Hotel inşa edilmişti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum