Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Ağaçların kesilerek otel, kule ve restoran yapılmasına tepki!

Ordu’nun Fatsa ilçe merkezinde yer alan Çerkezler Tepesi olarak bilinen ormanlık alanın yapılaşmaya açılmasına CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun tepki gösterdi.

  • Reklam
Ağaçların kesilerek otel, kule ve restoran yapılmasına tepki!
18 Nisan 2021 - 15:00
Reklam
Ordu'da ormanların üçte birinin altın madenleri eliyle talan edildiğine dikkat çeken Torun şimdi de şehir içinde kalan az sayıdaki yeşil alana göz dikildiğini belirtti.

Fatsa ilçesi merkezinde bulunan, halk arasında Çerkezler Tepesi olarak bilinen 97 dönümlük ormanlık alanının koruma statüsünün Cumhurbaşkanı kararıyla kaldırılarak Fatsa Belediyesi’ne devredildiğini belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:


''Aldığımız bilgilere göre belediye de ortada belediye meclisi kararı dahi olmadan bu alanı yapılaşmaya açmak istemektedir. Yine aldığımız bilgilere göre bölgede otel, kule ve restoran vb. inşaatların yapılması için ağaçların kesilmesine karar verilmiş, kesilecek ağaçlar şimdiden işaretlenmiştir.''


Fatsa Belediye Başkanı’nın hiç kimseye danışmadan, bölgede yaşayan vatandaşların görüşünü almadan rant projesine karar vermesini asla kabul etmediklerini ifade eden ve Fatsa Belediyesi'nin yıllardır yeşil Fatsayı betona gömmekle sabıkalı olduğuna vurgu yapan Torun şöyle devam etti:


''Şehir merkezindeki bu doğa harikası ormanımızın, koruma statüsü kaldırılıp belediyeye devredilmesiyle deyim yerindeyse kurda kuzu emanet edilmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak üç kuruşluk çıkar için ormanlarımızın yok edilmesine şimdiye kadar karşı durduk bundan sonra da durmaya devam edeceğiz. Çerkezler Tepesi’nde doğamızın, vatandaşlarımızın ve gelecek nesillerin zararına olacak, sadece çıkar amacı günden bir projenin hayata geçmemesi için vatandaşlarımızla birlikte elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Yeşile düşman, betona sevdalı olan bu anlayışı, herkesten önce Fatsalı hemşehrilerimize şikayet ediyoruz.''


  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum