Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Rus turizmciler kayıplarını telafi etmek için Türkiye yasağının kalkmasını bekliyor

Rusya Turizm Endüstrisi Birliği (RST) Başkan Yardımcısı Yuriy Barzıkin Türkiye'ye yönelik getirilen uçuş yasağının Rus tur şirketleri üzerindeki etkisi ve turizm sezonu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Reklam
Rus turizmciler kayıplarını telafi etmek için Türkiye yasağının kalkmasını bekliyor
18 Nisan 2021 - 12:35
Reklam
Rusya Turizm Endüstrisi Birliği Başkan Yardımcısı Yuriy Barzıkin Türkiye ile uçuşların kısıtlanmasından sonra Rus turizm sektöründe önemli kayıplar yaşandığını anlattı.

Rusya’nın Türkiye ile uçuşları geçici olarak kısıtlaması nedeniyle Rus tur şirketlerinin toplam kaybına ilişkin çeşitli hesaplamalar yaptıklarını belirten Rusya Turizm Endüstrisi Birliği Başkan Yardımcısı Yuriy Barzıkin şöyle konuştu:

''Rus tur şirketlerinin kaybı en az 5 milyar ruble (yaklaşık 500 milyon TL) veya daha fazla da olabilir. Buna İstanbul üzerinden transit uçuş gerçekleştirmeyi planlayanlar dahil değil.''

Hükümetin hava yolu şirketleri ve tur operatörleri için bir sübvansiyon programı başlatmasını beklediklerini dile getiren Barzıkin, Türkiye ile uçuşların 1 Haziran’da tekrar başlamasıyla kayıpları telafi etmeyi umduklarını belirtti.

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, 12 Nisan’da yaptığı açıklamada, Türkiye ile Rusya arasındaki normal ve charther uçuşların 15 Nisan-1 Haziran arasında sınırlandırma kararı alındığını açıklamıştı.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum