Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Alanya'daki otelin 5 yıldız oyunu! Otel sahibine hapis cezası yolda

Eşi ve iki çocuğuyla birlikte tatil yapmak isteyen Avukat Selçuk Yıldız 5 yıldızlı olduğunu beyan eden bir otele internetten bir haftalığı yaklaşık 20 bin liraya otel rezervasyonu yaptırdı. Ancak gerçek sonradan ortaya çıktı.

  • Reklam
Alanya'daki otelin 5 yıldız oyunu! Otel sahibine hapis cezası yolda
19 Mayıs 2021 - 13:10
Reklam
İnternette bulduğu Alanya'daki sözde 5 yıldızlı otele rezervasyon yaptıran ve ailesiye birlikte oraya gittiğinde aslında otelin 5 yıldızlı otel vasıflarını karşılamadığını fark eden Avukat Selçuk Yıldız savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu.

Tatil için geldikleri Alanya'da ilk gün otele giderken transfer aracına bindiğinde ilk şoku yaşayan Yıldız ailesinin iddiasına göre araç çok eski ve pisti. İkinci şoku ise odalarına gittiklerinde yaşadılar. Transfer aracında yaşadıkları hijyen şoku odada da devam ediyordu.


5 yıldızlı olduğunu tüm yazışmalarda beyan eden oteli terk eden Yıldız Ailesi, önce tüketici mahkemesine ardından da, Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.


Yaşadıklarını anlatan Avukat Selçuk Yıldız şu ifadeleri kullandı:


''Otel tabelalarında girişte yıldız yok ama tüm internet arama motorlarında ve otelle ilgili yaptığımız yazışmalarda kendileri 5 yıldızlı olduğunu söylediler biz de buna güvenerek gittik. Yaşadığımız sıkıntılardan sonra paramızın iade edilmesini talep ettik ancak kabul görmedik. Biz de savcılığa giderek suç duyurusunda bulunduk. Gerçek de o zaman ortaya çıktı. 5 yıldızlı olduğu iddia edilen otelin aslında hiç yıldızı yoktu.''


Soruşturma aşamasında Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan gelen yazıda, otelin 5 yıldızlı olmadığı, eskiden 3 yıldızı olan otelin, şikayetler üzerine o yıldızlarını da kaybettiği kaydedildi.

Otel sahibi hakkında Türk Ticaret Kanunu'na muhalefet suçundan 2 yıla kadar hapis ve adli para cezası istemiyle dava açıldı. 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum