Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Rus turist Türkiye'ye gelmek için her yolu deniyor!

Rus basını, vatandaşlarının sınırlı sayıdaki destinasyona uçmak için her türlü bedele razı olduğunu yazdı.

Rus turist Türkiye'ye gelmek için her yolu deniyor!
19 Mayıs 2021 - 07:24
Reklam
Rus turistlerin uçuş izni verilen sınırlı sayıdaki destinasyona uçmak için her türlü bedele razı olduğunu yazan Rus İzvestiya gazetesi, vatandaşların Türkiye ve Ermenistan'a gitmenin yolunu aradığını belirtti.

Rusya'da faaliyet gösteren seyahat acentaları Türkiye uçuşlarının askıya alındığı şu günlerde en popüler destinasyonun Mısır olduğunu, Mısır turlarının toplam satışlar içindeki payının yüzde 48'e kadar çıktığını söyledi. İkinci sırada ise yüzde 16 ile Birleşik Arap Emirlikleri ve Maldivler var.


Haziran ayında Mısır'da iki kişi bir hafta tatil yapmanın maliyeti ise 87 bin 200 rubleden başlıyor (9 bin 900 TL).


Uçak bileti rezervasyon servisi Aviasales ise Rus vatandaşlarının bir şekilde Türkiye ve Ermenistan'a gitmenin yolunu aradığını, 17 Mayıs ile 31 Ağustos arası bilet arama ve satışlarında yüzde 17 ile Ermenistan'ın ve yüzde 11'le Türkiye'nin başı çektiği bilgisini paylaştı.


Rus turistlerin Türkiye'ye şu anda aktarmalı uçuşlarla ulaşmaya çalıştığını belirten Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) yetkilileri, şirketlerin Türkiye uçuşlarının başlamasını beklediğini, ancak uçuşların geç başlaması durumunda Yunanistan, Bulgaristan, Güney Kıbrıs, Tunus ve Karadağ gibi alternatiflerin öne çıkacağını söyledi.

Türkiye ile ilgili müzakerelerin sürdüğünü belirten ATOR Başkanı Maya Lomidze Lomidze yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

''Aldığımız bilgiye göre bu hafta, vatandaşlarımızın tatil güvenliğinden emin olmak için Rus teftiş heyetinin Türkiye’ye ne zaman gideceği belli olacak. Muhtemelen Mayıs ayının sonunda Türkiye ile normal turist uçuşlarının yeniden başlamasının zamanlaması hakkında daha net bilgiler olacak. Şu anda bir tahmin yapamıyoruz.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum