Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Almanların önümüzdeki 3 yıl tatil için tercih ettiği ülkeler belli oldu!

Dünyanın en büyük turizm fuarı ITB Berlin, bu yıl ilk kez koronavirüs salgını nedeniyle dijital ortamda yapıldı. 

  • Reklam
Almanların önümüzdeki 3 yıl tatil için tercih ettiği ülkeler belli oldu!
17 Mart 2021 - 20:06
Reklam
Almanların önümüzdeki üç yıl içinde tatile gitmek istediği ülkelerle ilgili ITB Berlin Fuarı’nda yapılan anketin sonuçları açıklandı.

2020’de Almanya’da yurt içi ve yurt dışı olmak üzere, bu ülkede yaşayan yabancılar hariç 50.5 milyon seyahat gerçekleştiği belirtilirken 2020’de Almanların neredeyse yarıya yakınının araba veya karavanıyla kendi ülkesinde seyahat ettiğine dikkat çekildi.


Yunanistan, Arnavutluk, Karadağ, Hırvatistan, Slovenya, İtalya, Fransa, İspanya, Portekiz hattındaki 9 ülkeye, 10 milyon Alman seyahat ederken Türkiye'nin de bulunduğu Kuzey Afrika’yı da kapsayan hat üzerinde 3 milyon, Avrupa’nın diğer ülkelerine ise 9 milyon kişinin seyahat ettiği açıklandı. Yapılan açıklamaya göre koronavirüs salgınında Almanya’da yurt dışı seyahat 24,4 milyon azaldı.


NBK Touristik Genel Müdürü Recep Yavuz, Berlin Turizm Fuarı belgeleri üzerinden Alman turistin eğilimleri, yapılan araştırma sonuçları ve Türkiye’nin Almanya pazarındaki yerini baz alarak önümüzdeki 3 yılı da içerecek şekilde yaptığı analize göre yurt dışına seyahat eden 27.7 milyon Almanın tercih ettiği ülkeleri şöyle sıraladı:

İspanya 2 milyon 132 bin, İtalya 1 milyon 578 bin, Avusturya 1 milyon 330 bin, Türkiye 1 milyon 274 bin, Hollanda 997 bin, Hırvatistan 941 bin, Polonya 858 bin, Yunanistan 775 bin, Fransa 720 bin, Danimarka 360 bin.

Fuarda 2021 yılında İhtiyaç öncelikleriniz nelerdir?, Hangileri için para harcardınız? soruları üzerine, katılımcıların ilk sırada beslenmeyi, ikinci sırada tatil ve seyahati tercih ettiği açıklanırken önümüzdeki 3 yıl için hangi ülkeleri tatil için düşünürsünüz şeklinde yapılan ankete göre, Almanların önümüzdeki 3 yıl için tatile gitmek istediği ilk 5 ülkede tercihler yüzde 16 İspanya, yüzde 11 İtalya, yüzde 8 Avusturya, yüzde 7 Türkiye, yüzde 6 Yunanistan olarak sıralandı.

Alman turist için en büyük cezanın tatile gitmesine engel olunması olduğunu belirten NBK Touristik Genel Müdürü Recep Yavuz açıklanan rakamlar ışığında Almanya pazarında çalışma ve gayretlerin devam etmesi gerektiğine vurgu yaptı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum