Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

TUI, Alman turistin Türkiye'de tatil yapabilmesi için düğmeye bastı!

Almanya’daki en büyük turizm şirketlerinden TUI Alman hükümetinin seyahat uyarısına rağmen Türkiye tatili için düğmeye bastı.

  • Reklam
TUI, Alman turistin Türkiye'de tatil yapabilmesi için düğmeye bastı!
07 Mart 2021 - 12:27
Reklam
TUI Sözcüsü Susanne Stünckel, Türkiye’nin geleneksel olarak TUI müşterilerinin en sevdikleri tatil ülkelerinden biri olduğunu belirtti.

Koronavirüs salgını döneminde müşterilerinin endişe taşımadan tatil yapabilmesini sağlamayı hedeflediklerini, bunun için de Türkiye’ye sundukları seyahatlerde TUI’nin Covid Koruma Sigortası’nın geçerli olacağını belirtti.


Geçerli olacak sigorta ile TUI, Türkiye’ye seyahat edecek turistin, koronavirüse yakalanması halinde oluşacak tedavi, PCR testi, Almanya’da bir hastaneye nakil gibi bazı ek masrafları üstleniyor.

Bununla birlikte tatilcilerin enfeksiyon ya da enfeksiyon şüphesi halinde karantinada kalınması zorunluluğu bulanması halinde de 14 gecelik konaklama masraflarını sigorta karşılıyacak.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Sururi Çorabatır konuyla ilgili olarak yaptığı açıklama Alman turistlerin 1990’lı yıllardan itibaren Türkiye turizminin gelişmesine büyük katkı sunduğuna dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı:

''2020 turizm sezonunda ve salgın döneminde de Alman turistleri ağıladık. Bu yıl da beklentimiz o yönde. Türkiye olarak aldığımız tedbirlerle rakip turizm ülkeleri arasında öne çıktık. Bunda ‘Güvenli Turizm Sertifikası’nın etkisi çok büyüktü. Gelen turist farkı çok iyi gördü. TUI’nin açıkladığı sigorta sisteminin de devreye girmesi tatilci açısından önemli olacaktır. Türkiye’deki sigorta şirketleri de benzer bir uygulamayı devreye sokmuş, tatilciler isterse bu sigortaları yaptırabilmişti. Türkiye olarak bu yıl aldığımız önlemlerle gözde bir ülke olmayı hedefliyoruz.''

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum