Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Almanya'da kaos! Türkiye'ye uçuşlar durduruldu

Almanya'da havalimanında çıkan kargaşa sonrasında Türkiye'ye yönelik uçuşlar durduruldu.

  • Reklam
Almanya'da kaos! Türkiye'ye uçuşlar durduruldu
03 Temmuz 2021 - 15:54
Reklam
Almanya'da Türklerin en yoğun olduğu Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde okulların tatiline girmesiyle birlikte Türkler, Türkiye'ye gidebilmek için havalimanlarına akın ederken, Düsseldorf’ta büyük kargaşa yaşandı.

Polis timleri Türk yolcularla, uçak şirketi çalışanlarının arasına girerken Türkiye'ye onlarca sefer iptal edildi.


Edinilen bilgiye göre Pegasus Havayolları ile Türkiye'ye uçmak isteyen Türkler, dün akşam saat 16.00'dan sonra Düsseldorf Havalimanı'nı doldurmaya başladı. İstanbul, Ankara, İzmir gibi yerlerin yanı sıra, Samsun, Antalya ve Trabzon'a uçacak yolcular da alana geldi. Ancak Pegasus'un 6 kontuarından sadece ikisi açıktı ve ek kontroller nedeniyle bekleyişler 4-5 saati aştı. Bunun üzerine sinirlerin gerilmesi üzerine yolcular check-in yapılan kontuarları tekmelemeye başlayınca görevliler de içeri kaçtı. Karşılıklı bağırışlar, tehditler nedeniyle ortam daha da gerilince, onlarca polis alana gelerek olaya müdahale etti.


İlk anda dört Pegasus seferi iptal edilirken ardından dört seferin daha kaldırıldığı açıklandı. Bazı uçuşlar, Köln ve Münster ile Frankfurt‘a kaydırılırken cumartesi günü Türkiye'ye yapılacak 5 sefer de iptal edildi. Düsseldorf'tan planlanan 17 seferin hiçbiri gerçekleştirilemezken benzer olayların yaşanmaması için Pegasus ile görüşmelere başlanıldığı belirttildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum