Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Almanya'da PCR test kralı Türk'ün test merkezine baskın!

Almanya’da 100'den fazla test merkezi ile mobil test sistemi kuran test kralı diye anılan Oğuzhan C. ile oğlu Sertaç'ın Bochum'daki MediCan isimli merkezine baskın yapıldı.

Reklam
Almanya'da PCR test kralı Türk'ün test merkezine baskın!
05 Haziran 2021 - 14:08
Büyük bir emlak şirketi olan ve Essen kentinde büyük binalar alan Oğuzcan C. ile ilgili soruşturmayı doğrulayan Alman savcılık yetkilileri 100 hızlı test merkezinde gerçekte yapılan testlerden daha fazla fatura kesildiğinin belirlendiğini açıkladı.

Tutuklanan kişinin baba Oğuzhan C. mi, yoksa oğlu Sertaç mı olduğu açıklanmazken daha önce hakkındaki iddiaları reddeden ve her şeyin usulüne uygun yapıldığını öne süren Oğuzhan C.’ye polisin baskınından sonra ulaşılamadığı belirtildi.

Alman basınına konuşan Cumhuriyet Savcısı Timo Dörffer Bochum savcılığının, test merkezleri olan iki kişi hakkında testlerin faturalandırılmasında dolandırıcılıktan soruşturma başlattığını doğrularken konuyla ilgili bir kişinin tutuklandığını bir kişinin de daha sonra polise teslim olduğunu açıkladı.

Almanya'da hızlı test yaptıranların koronavirüs kısıtlamalarından muaf olacağının açıklanmasının ardından birçok yerde test merkezleri açılmış, birçok Türk de, iş yerlerini test merkezlerine çevirmiş ya da çeşitli meydanlarda test merkezleri açmıştı.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum