Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Almanya riskli ülkeler listesini güncelledi! İşte Türkiye kararı

Türkiye'nin önemli turizm pazarlarından Almanya’da Robert Koch Enstitüsü (RKI) Sağlık, Dışişleri ve İçişleri Bakanlıkları ile birlikte hazırladığı riskli bölgeler listesini güncelledi.

Reklam
Almanya riskli ülkeler listesini güncelledi! İşte Türkiye kararı
04 Haziran 2021 - 16:41
Buna göre, Türkiye çok yüksek riskli ülke listesinden çıkarılarak riskli ülke grubuna dahil edildi.

6 Haziran'dan itibaren uygulanmaya başlanacak alınan karar doğrultusunda Türkiye’den Almanya’ya gelişlerde, Covid-19'a aşısının her iki dozunu yaptıranlar virüsü yenip iyileşenler ve PCR test sonucu negatif olanlar artık 10 gün karantinaya girmek zorunda kalmayacak. 

Konuyla ilgili olarak Almanya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Türkiye’ye giriş yapacak 6 yaşından büyük tüm hava yolcularının seyahatten 72 saat önce Sağlık Bakanlığı'nın internet sitesinden elektronik form doldurması gerektiğini belirterek, ülkeye girişte veya check-in sırasında sorgulama yapılacağını ifade etti.

Yolculara Türkiye'deki kontroller sırasında gösterilmesi gereken HES kodu verileceğinin de belirtildiği açıklamada Litvanya ve İsveç de riskli ülke grubuna alınırken, Çekya, Vatikan, İtalya ise risk bölgeleri listesinden tamamen çıkarıldı.
 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum