• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Almanya'dan flaş Türkiye'ye seyahat ve gri pasaport kararı!

Türkler’e vize randevusu vermeyen, Gri ve Yeşil pasaporta da engel getiren Almanya vatandaşlarına Türkiye seyahati ile ilgili de uyarıda bulundu.

  • Reklam
Almanya'dan flaş Türkiye'ye seyahat ve gri pasaport kararı!
29 Mayıs 2021 - 10:15
Reklam
Reklam
Gri pasaportla adam kaçırma skandalının ardından sınırlara gri ve yeşil pasaportlu Türkler’den geliş nedeni ve giriş gerekliliğini gösteren belge isteyin talimatı gönderildiği ortaya çıktı.

Gri pasaport skandalının ardından Almanya vizesi istemeyen pasaportlarla gelenlerden de geliş nedenini ve kısıtlamalara karşı istisna olan durumu kanıtlayan ek belgeler istenilecek şartını getiren Almanya, ayrıca vatandaşlarına Mecburi olmadıkça Türkiye'ye gidilmemesi çağrısında bulundu.


Yeşil, gri ve siyah pasaportla vizesiz gelişlerin de artık denetleneceği, sınırlarda da ek belge istenileceğinin belirtildiği Almanya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ayrıca, özel pasaportla gelenlerin zaten geçerli mazereti olmadan alınmayacağı vurgulanırken, vizesi olsa bile tüm pasaport sahiplerinin geçerli ziyaret nedenlerini önceden sunmaları gerektiği hatırlatıldı.


Almanya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yeni karar göre artık sadece cumhurbaşkanı, başbakan, bakan ve milletvekillerinin kullandığı kırmızı pasaport olanlar vizesiz ve ek belge istenmeksizin Almanya'ya gidebilecek.


Almanya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Schengen vize başvurularının yalnızca istisnai durumlarda ve belirli koşullar altında kabul edileceği belirtilirken Türkiye'nin tamamına gereksiz turistik gezilere karşı da Alman vatandaşarına uyarı yapılan açıklamada Türkiye'nin salgından ciddi derecede etkilendiği, sayıların azalsa da Türkiye'nin hala yüksek enfeksiyon riskli ülke olarak konumlandırılmaya devam edildiği belirtildi.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum