Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Korona olmayan kalmadı denilen şehirde oteller de dahil kısıtlamalar başladı!

Korona olmayan kalmadı resmen şehir düştü yorumları yapılan kent için yeni kısıtlama kararları alındı.

  • Reklam
Korona olmayan kalmadı denilen şehirde oteller de dahil kısıtlamalar başladı!
07 Ocak 2022 - 15:53
Reklam
En az iki doz aşı olan kişilerin oranı yüzde 85,2'ye yükselirken, vaka oranı önceki haftaya göre 100 bin kişide 91,72 artışla 427,42'ye çıkan ve Türkiye'de en çok vaka artışı görülen 3'üncü il olan kentte, koronavirüs testi yaptırmak isteyenler hastanelerde uzun kuyruklar oluştururken İl Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekiplerinin incelemelerinde, vaka artışlarının sosyal hareketliliğin yanı sıra kapalı ortamlarda uzun süre kalınmasından ve kişisel tedbirlerin de azaltılmasından kaynaklandığı tespit edildi.

Omicron varyantının etkisiyle koronavirüs vakalarının artmasının ardından toplanan Eskişehir Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararlar, valiliğin internet sitesinden yapılan açıklamayla duyuruldu.


Eskişehir Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararlarla ilgili Valilik internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:


''Son dönemlerde günlük vaka sayılarında artış trendine girildiği görülmektedir. Bu kapsamda? yeni bir karar alınıncaya kadar konaklama tesisleri, yeme ­içme yerleri gibi yerlerde canlı icra edilenler de dahil olmak üzere müzik yayınlarının saat 24.00'e kadar yapılmasına, nikah ve düğün merasimlerinde canlı müzik icrası da dahil olmak üzere müzik yayınının saat 24.00'e kadar yapılmasına karar verildi.''


  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum