Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Almanya tatilcilerden endişeli! Seyahat kuralları sıkılaştırılıyor

Koronavirüs salgınında aşılama hızının artmasının yanında daha hızlı bulaşan Delta varyantına bağlı vaka sayılarındaki artışla birlikte ülkeler seyahat kurallarını güncellemeye başladı.

Reklam
Almanya tatilcilerden endişeli! Seyahat kuralları sıkılaştırılıyor
29 Temmuz 2021 - 19:44
Reklam
Son yapılan güncellemeyele birlikte İngiltere’nin ABD ve Avrupa Birliği tarafından onaylanan aşılardan iki doz olanlara karantina uygulamayacağını açıklamasının ardından Avrupa Birliği’nin en kalabalık ülkesi Almanya’nın da planları netleşmeye başladı.

Alman Der Spiegel gazetesinin ülke sağlık bakanlığı yetkililerine dayandırdığı haberine göre Almanya'ya gelen tüm yolcuların bu hafta sonundan itibaren aşı olduklarına dair belge veya negatif test sonucu sunmaları gerekecek.

Almanya'da ulusal ve bölgesel yetkililerinin, Almanların turizm sezonunun başlamasıyla birlikte tatil bölgelerinden döndüklerinde ülkede yeni bir koronavirüs dalgası yaratması endişesiyle bu kararın aldığını belirten Der Spiegel gazetesi haberinde şu ifadeleri kullandı:

''Almanya'daki insidans seviyesi (100 bin kişide görülen vaka sayısı) şu anda diğer yerlere kıyasla oldukça düşük. Artan seyahat aktivitesi ve delta varyantının yangınlığı bu eğilimi değiştirme riski taşıyor.''

Koronavirüse karşı aşılamasına yavaş bir başlangıcın yapan Almanya'da son açıklanan verilere göre nüfusunun yüzde 61,3’üne en az bir doz aşı uygulamış durumda.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum