Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Almanya Türkiye'ye seyahat uyarısını kaldırdı!

Koronavirüs dünya genelinde etkisini sürdürürken, ülkeler ikinci dalga endişesiyle önlem üstüne önlem almaya devam ediyor.

  • Reklam
Almanya Türkiye'ye seyahat uyarısını kaldırdı!
01 Ekim 2020 - 08:55
Reklam

Vaka sayılarının artmaya devam ettiği Almanya’da Türkiye’nin de aralarında bulunduğu AB dışındaki pek çok ülkeyi kapsayan seyahat uyarıları kaldırıldı.

Alman kabinesinin üç hafta önce aldığı karar bugün itibarıyla devreye girerken Reuters haber ajansı, Türkiye’ye karşı özel uygulamaların devam ettiğini duyurdu. 4 milyondan fazla Türk’ün yaşadığı ülkede bazı kısıtlamaların devam edeceği belirtildi.


 


Bazı sahil kasabalarına seyahat izni çıkmasıyla birlikte, Türkiye’ye gidenlerin dönüşte mutlaka koronavirüs testinden negatif sonuç alması zorunluluğunun süreceği belirtilirken Dışişleri Bakanlığı’nın seyahat uyarılarını devam ettirdiği ülkeler Avustralya, Çin, Kanada, Rwanda ve Uruguay olarak açıklandı.Almanya Federal Basın Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısında, Avrupa Birliği (AB) ülkeleri hariç Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 160 ülkeye 14 Eylül'e kadar geçerli olan seyahat uyarısının 30 Eylül'e kadar uzatıldığını Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Adebahr açıklamış, 1 Ekim'de hükümetin konuyu tekrar ele alacağını, her ülkenin ayrı ayrı değerlendirileceğini ve ona göre uzatma kararı verileceğini belirtmişti.


Almanya ilk olarak Mart ayında İtalya’daki vakaların patlama yapması üzerine global anlamda seyahat uyarıları getirmiş, ancak çoğu Avrupa ülkesi için Haziran ayında bunları kaldırmıştı. Berlin yönetimi Eylül ayında Avrupa içinde vaka sayısı 100 binde 50’nin üzerine çıkınca uyarılara yeniden dikkat çekmişti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum