Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Amasra'da kruvaziyer turizmi heyecanı

Tarihi ve doğal güzellikleri ile her yıl 1 milyonun üzerinde yerli ve yabancı turist ağırlayan Amasra'da kruvaziyer turizminin gelişmesi için yolcu iskelesi yapıldı.

  • Reklam
Amasra'da kruvaziyer turizmi heyecanı
22 Kasım 2021 - 08:48
Reklam
Limana büyük yolcu gemilerinin yanaşması için belediye tarafından 1,5 yıldır yürütülen çalışmalar tamamlanırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı kararname ile Amasra yolcu limanı, uluslararası giriş çıkışlara açık daimi deniz hudut kapısı ilan edildi.

Deniz hudut kapısı ilan edilmesinin sonrasında ilk yabancı turistlerin gelecek yıl Nisan ayında geleceği Amasra Belediyesi tarafından işletilecek yolcu limanının gerisinde liman işletme, gümrük, polis noktası ve turistlerin ihtiyaçlarını giderecek binaların yapımı tamamlandı. Amasra yolcu limanının altyapı ve üstyapı çalışmalarının kısa zamanda tamamlandığını belirten Belediye Başkanı Recai Çakır konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:


''Daha önce Ulaştırma Bakanlığı tarafından gemi yanaşma yerinin yapılmasının sonrasında üst yapı çalışmaları belediyemiz tarafından tamamlanmıştı. En sonra Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylanan uluslararası giriş-çıkışlara açık daimi hudut kapısı ilanı gerçekleştirildi. Amasra'mıza ve bölge turizmine hayırlı olsun. Şimdi yolcu gemilerimizi bekliyoruz.''


Limanın sadece Amasra'ya değil bölgeye katkı sunacağını belirten ve Amasra'nın Karadeniz’den Anadolu’ya açılan en yakın kapı olduğunu kaydeden Başkan Çakır kruvaziyer turizmi ve yatlar ile bireysel deniz ulaşım araçları ile gelen turistleri ağırlayaklarını, İç Anadolu’ya denizden açılan bir kapı olduklarını ve deniz ulaşımıyla da alternatif bir ulaşım ayağının da hayata geçmiş olduğunu söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum