Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Ankara turizmi kentin önde gelenlerinden destek bekliyor

Ankara turizminin yeterince tanıtılmadığına dikkat çeken ATİD Başkanı Birol Akman, kentin turizmde destinasyon merkezi haline gelmesi için Ankara’nın önde gelen kurum, kuruluş ve isimlerinden destek beklediklerini kaydetti.

  • Reklam
Ankara turizmi kentin önde gelenlerinden destek bekliyor
02 Temmuz 2019 - 10:05
Reklam

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici'yi makamında ziyaret eden Anadolu, Ankara Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Yönetim Kurulu Başkanı Birol Akman ve beraberindeki heyet Ankara turizminin yeterince tanıtılmadığına dikkat çekti. Akman, kentin turizmde destinasyon merkezi haline gelmesi için Ankara’nın önde gelen kurum, kuruluş ve isimlerinden destek beklediklerini kaydetti.

 

Gerçekleşen ziyarette, Türkiye gündemine yönelik değerlendirmelerde bulunan Destici, dernek Başkanı Birol Akman ve üyelerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, heyetin sorunlarını dinledi. Ankara’nın birbirinden önemli tarihi ve kültürel mekanlara, doğal güzelliklere ve endemik türlere sahip olduğunu anlatan Akman, Ankara’nın tanıtımına gereken önemin verilmediğine dikkat çekti.

 

Başkent Ankara’nın turizm değerlerinin daha geniş kitlelere tanıtılması gerektiğine vurgu yapan Akman, dernek olarak Ankara’nın marka bilinirliliğini artırmaya yönelik büyük çaba sarf ettiklerini kaydetti. Gösterdikleri çabaların destek görmediğini de dile getiren Akman, Ankara’nın turizm destinasyon merkezi haline gelmesi için Kalkınma Ajansı, Ticaret Odası, Büyükşehir Belediyesi gibi kuruluşlar başta olmak üzere şehrin önde gelenlerinin desteğini beklediklerini ifade etti.

Ankara’nın kalkınması için çalışan ve potansiyelini daha yükseklere çıkarmak hedefiyle hizmet veren Ankara Kalkınma Ajansı’ndan turizm konusunda olumsuz dönüş aldıklarını belirten Akman, “Ankara Kalkınma Ajansı’ndan görüştüğümüz yetkililer, sadece Ankara’nın kırsal turizmine ve tanıtımına yönelik destek verebileceklerini, bunun dışında Ankara turizminin genel tanıtımına yönelik herhangi bir destek sunmayacaklarını açıkça dile getirdiler. Ayrıca Ankara’nın en önemli hava ulaşım firması olan Anadolu Jet yetkilileri de, ne yazık ki ortaklaşa yapmayı planladığımız projelerde bizi yalnız bıraktı. ATİD olarak, Ankara turizmine katkı sağlamayı ve sorunlara birlikte çözüm üretmeyi beklerken hiçbir destek görememek gerçekten çok üzücü” diye konuştu.

 

Ziyarette derneğin faaliyetleri hakkında bilgi de veren Akman, aynı zamanda Ankara Milletvekili olan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'den Ankara’nın tanıtımı ve turizmde hareketlenmesi için destek istedi. ATİD Başkanı Birol Akman’ı ve beraberindeki heyeti dinleyen Destici, bu konuda elinden gelen desteği vereceğini kaydetti.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum