Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Artan vakalar sonrası alarm verilmişti! Türk yatlarına Yunan adaları için izin verildi

Yunanistan basını Rodos Valisi Yorgo Hatzimarkos'un Denizcilik Bakanlığı ile geniş kapsamlı toplantı düzenlendiğini ve toplantının olumlu sonuçlandığını duyurdu.

  • Reklam
Artan vakalar sonrası alarm verilmişti! Türk yatlarına Yunan adaları için izin verildi
08 Ağustos 2021 - 00:25
Reklam
Ege Denizi’nde Muğla'ya yakın kıyılarda bulunan Rodos, İstanköy (Kos), Kilimli (Kalimnos), Sömbeki (Simi), Leros ve Patmos adaları için Türk yatlarına tüm adalarda serbestçe dolaşmalarına izin verildiği açıklandı.

Yunan basınına açıklamarda bulunan Rodos Valisi Yorgo Hatzimarkos Türkiye’den gelen yatlar için deniz sınırlarının açılması ile ilgili tüm konuların düzenledikleri telekonferans ve projede her katılımcının operasyonel desteği ile tartışıldığını ve oy birliği ile kabul edildiğini söyledi.


Ana geçim kaynağı turizm olan adalarının her türlü gelir kaynağına ihtiyacı olduğunu belirten Rodos Valisi Yorgo Hatzimarkos şöyle devam etti:


''Biz çağın gerektirdiği kurallarla her ihtiyaca hizmet etmek için buradayız. Bu 6 girişten (Rodos, Kos, Kalimnos, Simi, Leros, Patmos) tekneler diğer tüm adalarda serbestçe hareket edebilecek. Çünkü çözdüğümüz her sorun ileriye doğru bir adımdır. Tüm katılımcılara işbirliğine istekli oldukları için teşekkür ediyorum.''


Yunanistan turizminin amiral gemisi konumundaki Mykonos Adası'nda uygulanan sıkın önlemlerle birlikte sokağa çıkma yasağı ve müzik kısıtlaması sonrasında geçtiğimiz ay binlerce yabancı turistin rezervasyonlarını iptal ettiği, yaklaşık 500 turistte pozitif vaka tespit edildiği bununla birlikte Mykonos'tan sonra diğer tatil adaları Rethymno, Heraklion, Ios ve Paros adalarında da koronavirüs alarmı verildiği ve acil önlemler alınmaya başlandığı açıklanmıştı.


  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum