• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Gecelik fiyat 1.500 Euro! Rezervasyon yağdığını açıkladılar

Astaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay Aşcı, pandemiyle birlikte özellikle üst gelir grubundaki Rusların Türkiye’yi keşfettiğini söyledi.

  • Reklam
Gecelik fiyat 1.500 Euro! Rezervasyon yağdığını açıkladılar
11 Mayıs 2021 - 13:11
Reklam
Reklam
Mandarin Oriental, Kempinski Residences, Armani/Casa gibi dünya çapındaki prestijli markalarla yaptığı işbirlikleriyle gayrimenkul ve turizm sektöründe faaliyet gösteren Astaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay Aşcı koronavirüs salgının Türkiye’deki birçok sektörü Avrupa’ya yakınlık avantajıyla ihracatta öne çıkardığını bu alanlardan birinin de lüks turizm olduğunu söyledi.

2020 yaz döneminde özellikle üst gelir grubundaki Rus turistlerin Avrupa’daki koronavirüs vaka sayılarındaki artış nedeniyle rotalarını Türkiye’ye çevirdiğini, gelinen noktada 2021 yaz sezonu içinde durumun farklı olmadığını belirten Astaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay Aşcı Rus zenginlerin özel jetleriyle ultra lüks tatil için şimdiden rezervasyonlarını yaptırdığını belirtti.


Geçen sene Eylül ayını bile yüzde 94 dolulukla kapattıklarını hatta Kasım ortasına kadar otellerinin ciddi doluluk yaşadığını kaydeden Bodrum’daki otelleri Mandarin Oriental Bodrum’da, şimdiden Temmuz ve Ağustos ayı  rezervasyonlarında yüzde 90 doluluğa ulaşıldığını belirten Astaş Holding’in Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay Aşcı koronavirüs salgını öncesinde ağırlıklı olarak İngilizlere hizmet veren otelde, misafir profiline Rusların da eklendiğini söyledi.


Mayıs’ta seyahat yasaklarına rağmen doluluk oranlarının yüzde 70’ler seviyesinde olduğunu belirten Astaş Holding’in Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay Aşcı şu anda otellerinde yabancılar kadar Türk misafirleri de ağırladıklarını söyledi.


Sehayat kısıtlamalarının kalkmasıyla tam kapasiteye ulaşmayı hedefleyen otelde, bir gecelik standart oda fiyatı 1.500 Euro. Suitlerin geceliği 3 ile 5 bin Euro, villalar ise 15 ile 20 bin Euro arasında.


 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum