• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Aşı piyangoya döndü! Ülkede aşı olanlara toplam 10 milyon dolar ödül verecekler

Bir çok ülke pandemiyle mücadele etmek için vatandaşlarını aşı olmaya ikna etmeye çalışırken birbirinden cazip kampanyalar da gelmeye devam ediyor.

  • Reklam
Aşı piyangoya döndü! Ülkede aşı olanlara toplam 10 milyon dolar ödül verecekler
02 Haziran 2021 - 13:05
Reklam
Reklam
Son olarak aşı için en büyük nakit ödüllerden birini duyuran New Mexico Valisi Michelle Lujan Grisham, 5 milyon dolarlık büyük ödül de dahil olmak üzere toplam 10 milyon dolarlık nakit ödül vereceği bir piyango programını açıkladı.

New Mexico’nun aşı teşviki için ortaya çıkardığı Vax to the Max isimli kampanya ile ilgili olarak twietter hesabından paylaşımda bulunan Vali Grisham ''Kazanmak için kaydolun! Ve N.M.’yi güvenli ve sağlıklı tutalım!'' ifadelerini kullandı.


Haziran ayının ortasından başlayarak beş hafta boyunca eyaletin dört bölgesinin her birindeki kazananlara 250.000 dolar ödül verecek olan programın ardından, Ağustos ayının başlarında tek bir kazanana 5 milyon dolarlık büyük bir ödül verilecek.


Nakit ödüllerin eyaletteki aşı oranlarını artıracağını uman New Mexico Sağlık Departmanı web sitesine göre, New Mexico’da 16 yaş ve üzeri uygun olan 1.680.605 sakininin yaklaşık yüzde 56’sı tam aşılı.


Daha önce California, en az bir doz aşı yaptıran kişilere 1,5 milyon dolarlık büyük ödül de dahil olmak üzere nakit ödüller sunduğunu duyurmuş, Ohio, düzenlediği piyango sonrasında bir kazananına 1 milyon dolar vermişti. Maryland, aşı yaptıran eyalet çalışanlarına 100 dolar teklif ederken New York’ta aşı olan 50 kişiye New York’taki herhangi bir eyalet veya şehir kolejinde öğrenim, oda ve pansiyon sunuluyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum