Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

ATİD Başkanı Birol Akman: "Amacımız Anadolu turizmine hizmet etmek''

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Yönetim Kurulu'na Orta Anadolu Bölgesi’nden aday olduğunu açıklayan Anadolu Ankara Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Başkanı Birol Akman, Anadolu turizmine hizmet etmek amacıyla bu yola çıktığını kaydetti.

  • Reklam
ATİD Başkanı Birol Akman: "Amacımız Anadolu turizmine hizmet etmek''
18 Aralık 2019 - 11:36
Reklam

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Yönetim Kuruluna, Orta Anadolu Bölgesi’nden aday olduğunu açıklayan Anadolu Ankara Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Başkanı Birol Akman, Anadolu turizmine hizmet etmek amacıyla bu yola çıktığını kaydetti.

 

Akman, bölge turizmini geliştirerek, Anadolu’da turizmi canlandırmanın öncelikli hedefleri arasında yer aldığını dile getirdi.

 

Başta Ankara, Eskişehir, Konya, Nevşehir ve Kayseri olmak üzere bölgede yer alan 13 ilin kendine has özellikleriyle ön plana çıktığını belirten Akman, bölgenin turizmde hak ettiği değeri görmesi için çaba sarf ettiklerini anlattı.  Bugüne kadar Anadolu’da güzel işler başardıklarını ifade eden Akman, bundan sonra da Ajansın katkısıyla daha özel işlere imza atmayı hedeflediklerini dile getirdi.

 

Orta Anadolu’nun turizmde büyük bir potansiyeli barındırdığına dikkat çeken Akman, şunları söyledi.

“ATİD Başkanı olduğum günden bu yana başta tarih ve kültür turizmi olmak üzere Anadolu turizmini geliştirmek için gösterdiğim azmim ve arzum ortadır. Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Yönetim Kurulu- Orta Anadolu Bölgesi adayı olma sürecimin başlamasıyla birlikte büyük destek gördüm. Turizmci dostlarım bana güveniyor ve inanıyor. Dünya turizm pazarında Anadolu’yu marka yapmak hedefiyle çıktığım bu yolda büyük özveriyle çalışmaya devam edeceğim.”

 

İç Anadolu Bölgesi’ndeki turizm paydaşlarının dostluk ve iletişim bağlarını güçlendirmek ve Anadolu’nun turizm çıtasını yükseltmek amacıyla değerli projeleri hayata geçirmeyi istediklerini belirten Akman, her platformda Anadolulu turizmcilerin sesi olacaklarını söyledi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum