Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ATOR Başkanı Lomidze'den Rus turist açıklaması

Türkiye'nin turizmde ana pazarı olan Rusya'da Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze Rusya'dan Türkiye'ye turist akışı ile ilgili olarak açıklamada bulundu.

Reklam
ATOR Başkanı Lomidze'den Rus turist açıklaması
25 Eylül 2021 - 22:27
Reklam
Rusya'nın Türkiye'ye turist akışı bakımından ilk sırada yer aldığını belirten Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze Ağustos ayında Türkiye'deki tesislerde tatil yapan neredeyse her dört turistten birinin Rusya'dan geldiğini söyledi.

Ocak-Ağustos döneminde Rusların Türkiye'ye gelen tüm yabancı turistlerin içindeki payının yüzde 17.5 olduğunu söyleyen Lomidze Türkiye'ye Ağustos ayında 906 bin Rus turistin geldiğini ve bu rakamın Temmuz ayına göre yüzde 12.2 fazla olduğunu kaydetti.

Yazın son ayında Türkiye'de tatil yapan neredeyse her dört konuğun Rusya'dan geldiğini belirten Lomidze şöyle devam etti: ''Türkiye'ye turist akışı bakımından Almanya ikinci sırada yer alıyor. Yılın başından bu yana Türkiye'yi bu ülkeden 1.8 milyon turist ziyaret etti. 1.5 milyon turistin geldiği Ukrayna ise üçüncü sırada yer alıyor.'' 
Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum