• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Avrupalı turistin gözü kulağı Türkiye'de

İngiltere merkezli bir seyahat sitesi tarafından yapılan araştırmada turistlerin altı ay içinde en çok ziyaret etmek istedikleri kentler listelendi.

  • Reklam
Avrupalı turistin gözü kulağı Türkiye'de
27 Mayıs 2021 - 14:43
Reklam
Reklam
İngiltere'den gelen son verilere göre Türkiye turları, İspanya ve İtalya gibi rotaların önünde yer alıyor.

Paris, Roma ve New York gibi şehirleri geride bırakan İstanbul, binlerce kişinin katıldığı ankette turistlerin gözdesi olmayı başarırken Meksika'nın başkenti Meksiko ile zirvede yer alan İstanbul, salgının zayıflamasıyla birlikte İngiliz turistten yoğun ilgi görecek.


İngiltere merkezli bir seyahat sitesinin yaptığı ankete katılan internet kullanıcıları İstanbul'u önümüzdeki altı ay boyunca en çok görmek istedikleri kent olarak seçerken Paris, Roma ve New York gibi kentleri geride bırakan İstanbul, Avrupa'da turistlerin en çok görmek istediği kent olmayı başardı.


Başta İngiltere ve Almanya olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinde İstanbul ve Türkiye'nin farklı turistik bölgeleri 2021 yaz ayları için en çok potansiyele sahip olan destinasyon olarak öne çıkarken İngiltere'de yapılan bir diğer araştırmaya göre ülkede bu yaz yurt dışına çıkmayı düşünenlerin ilk tercihi Türkiye.


Avrupa Seyahat Komisyonu tarafından yayımlanan son rapora göre, Avrupalıların yüzde 54'ü Temmuz 2021'in sonundan önce yurt içinde sonrasında Avrupa'daki başka bir ülkeye seyahat etmeyi ya da Türkiye'de tatil yapmayı hedefliyor ve hazırlıklarını da bu doğrultuda gerçekleştiriyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum