Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

BAE 13 ülkeye vize vermeyi durdurdu! İşte Türkiye kararı

Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) 13 ülkeye vize vermeyi durdurduğu belirtildi.

Reklam
BAE 13 ülkeye vize vermeyi durdurdu! İşte Türkiye kararı
25 Kasım 2020 - 11:26
Reklam
BAE, ülkeyi ziyaret etmek için sadece 20 ülkenin vatandaşlarından önceden vize almalarını talep etmezken, geri kalan ülkeler içinden 13'ünün vatandaşlarına vize vermeyi durdurdu.

Reuters tarafından yayınlanan devlet belgesine göre BAE, Türkiye dahil olmak üzere çoğunlukla Müslüman nüfusa sahip 13 ülkenin vatandaşlarına yeni vize vermeyi durdurdu.

İş ve ziyaret için vize başvurularına ret

18 Kasım'da yürürlüğe giren göçle ilgili bir genelgeye atıf yapan belgede, 13 ülkenin vatandaşlarının bir sonraki emre kadar iş ve ziyaret vize başvurularının durdurulduğu bildirilirken, vize engeline istisnaların olup olmadığı belli değil.


Belgeye göre vize başvurularının durdurulduğu ülkeler Türkiye, Suriye, Lübnan, İran, Irak, Afganistan, Pakistan, Yemen, Cezayir, Tunus, Libya, Somali, Kenya.


Reuters'a konuşan ve ismi açıklanmayan bir kaynak, Afganistan, Pakistan ve diğer bazı ülkelerin vatandaşlarına güvenlik endişeleri nedeniyle yeni vize verilmesinin geçici olarak durdurulduğunu ancak bu endişelerin neler olduğunu belirtmeyerek vize yasağının kısa sürmesinin beklendiğini dile getirdi.

BAE, geçtiğimiz ay İsrail'e vize muafiyeti anlaşması imzalamıştı.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum