• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bakan Ersoy 2021 turizm hedeflerini revize etti!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, CNN Türk'te Ahmet Hakan’la Tarafsız Bölge'de salgın etkisinde geçen iki yılın ardından turizmdeki son durumu, hedefleri ve yeni projeleri anlattı.

  • Reklam
Bakan Ersoy 2021 turizm hedeflerini revize etti!
20 Ekim 2021 - 21:48
Reklam
Reklam
Reklam
Tanıtımın kamunun değil profesyonellerin işi olduğunu söyleyen Bakan Ersoy  22 ülkede TV reklamları yaptıklarını, onlarca yüzlerce film çektiklerini, Türkiye'ye yoğun yolcu veren ve potansiyeli olan 80’den fazla ülkede dijital tanıtım yaptıklarını kaydetti. 

Türkiye'nin şu anda dünyada pandemide açık ara en yoğun ve etkili reklam yapan ülke konumunda olduğunu kaydeden, Go Türkiye sitesini devreye aldıklarını ve önemli olanın size yolcu verme potansiyeli olan ülkelerin pasta payını yüksek tutmak olduğunu belirterek hedef kitleleri tespit edip onlara tanıtım yapacaklarını söyleyen Bakan Ersoy şöşyle devam etti:


''Biz çok büyük bir ekibiz yoğun çalışıyoruz. Fiyatınızı yükseltmek istiyorsanız önce ülkenizi sonra bölgenizi daha sonra markanızı tanıtmanız lazım. Aralık sonu itibariyle 2022 tahminlerimizi yapacağız. Sizi hala ülkeler renkler ile kodluyorlar. Ekonomik endişelerle alınmış siyasi kararlarda var. İspanya yüzde 10 büyüme ile kapatacak. Yunanistan yüzde 30 tahmini büyüme ile kapatacak Türkiye yüzde 75 ile kapatacak tahmini. Sektör ile kamu el ele verirse yapılamayacak bir iş yok.''


Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı'nın ne faaliyet yaptığını web sitesine koyduğunu, Go Türkiye’de neler yapıldığının da görülebileceğini kaydeden Bakan Ersoy turizmin 81 vilayete yayılması gerektiğini belirterek şunları söyledi:

''Yüzde 40’ı Marmara, yüzde 40 Akdeniz, yüzde 10’u Ege. Bunların değişmesi lazım. Tanıtımda tek sesliliği oluşturmaya çalışıyoruz. Benim için biz Taş Tepelere konsantreyiz. Geleceğini değiştireceğiz. Mısır için piramitler neyse Doğu ve Güneydoğu için de Taş Tepeler o olacak. Yerleşik yaşamın başladığı keşfedilmiş en erken yerler bunlar. Uluslararası katılımın en fazla olduğu projeyi yapıyoruz. Kim katılmak istiyorsa uluslararası onlara da bir masa vereceğiz. Arkeologlarını gönderecekler çalışacaklar. Arkeolojinin en çok dikkat çeken noktalarından biri olacak dünyada.''

2021 turizm sezona girerken hedeflerinin 25 milyon turist 20 milyar dolar gelir olduğunu söyleyen Bakan Ersoy yıl sonuna kadar hedefin 28 milyon turist 22 milyar dolar olarak revize edildiğini kaydetti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum